Infarktový zápas s Plzní ovládl dorost poměrem 2:1, obrat dokonal Binar

18. 8. 2024   |   Matěj Hašek
Druhá výhra v sezóně pro kategorii U19 se nerodila lehce. B-tým Plzně byl hradeckým mladíkům rovným soupeřem a gólem do šatny se navíc ujal vedení. Druhé dějství přineslo šance na obou stranách, ale úspěšnější byli Votroci. V 84. minutě srovnal Polák a chvíli po něm zařídil vítězství Binar. Východočeši tak připisují veledůležité body a mohou se těšit na středeční utkání s Motorletem.
2. kolo, neděle 18. 8. 2024, 11:00

FC Viktoria Plzeň B

2:1
0:1

Branky: 84. Polák, 88. Binar – 42. F. Růžička.

Rozhodčí: Mach – Vykopal, Vlachynský.

Žluté karty: 47. Metlický, 90. Sejkora, 90+2. Binar, 90+4. Novotný - 26. Abrhám.

Diváci: 180.

Novotný – Metlický, Novák (77. Brož), Safir, Sejkora, Mokrejš (67. Machala), Ponikelský (77. Meduna), Pavlík, Binar, Žalud (46. Polák), Moravčík (46. Karel).

FC Viktoria Plzeň B:

Sutr – Šneberger, Jícha, Vacek, Büchner, Velich (86. Veselák), Abrhám, Ruta (65. Dušek), Růžička F. (86. Křivánek), Růžička O. (78. Holba), Kdolský (65. Šádek).

Gólem do šatny usadil Votroky Růžička

V úvodu zápasu Votroci ukazovali, že tempo hry by chtěli diktovat právě oni. Postupnou výstavbou hry se míč dostával do krajů, odkud mohli křídelníci centrovat. Hned ve 2. minutě tímto způsobem Mokrejš vybojoval nebezpečný rohový kop, na nějž jen těsně nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Také hosté se snažili o týmový postup vpřed, ale pevná hradecká obrana je do ničeho nepouštěla. Obránce Büchner to tak vzal na sebe a z dobrých čtyřiceti metrů se pokusil překvapit hradeckého brankáře, kterého zachránilo břevno!

Východočechy zvonění v uších probudilo a raději se vrátili na útočnou polovinu, kde se o střelu zpoza vápna pokusil Metlický. Jeho rána byla ovšem blokována. Stejně dopadla také pumelice Ponikelského, která přinesla alespoň roh. Hradec nadále tlačil a po standardní situaci to byl ve 13. minutě Binar, jemuž se ve vyložené příležitosti hlavička svezla a skončila mimo. Na druhé straně z brejku zahrozila také Plzeň, Kdolský ale prudkou přihrávku před bránu nezkrotil a zakončit již nedokázal.

Postupem času začali iniciativu utkání přebírat Západočeši, přesto se k zakončení dostali zase Votroci. Z levé strany se do vápna tlačil Ponikelský, jenž ale v souboji upadl, a odražený balón Binar nasměroval jen nad břevno. Ve 36. minutě protiútok Plzně zakončoval Ondřej Růžička, šikovný útočník ale svůj obstřel mezi tři tyče nevměstnal. Jeho neméně šikovný bratr Filip Růžička už další útok Plzně dokonal ke gólu. Ve 42. minutě si přebral míč těsně za půlí, udělal několik rychlých dotyků středem hřiště a zhruba z dvaceti metrů vymetl pravý horní růžek. V hradecké kabině tak bylo za stavu 0:1 co probírat.

Hektický závěr přinesl Hradci vítězství

A na začátku druhého dějství mířila do pravého růžku hradecké brány další střela, tentokrát se proti standardce Vacka Novotný fantasticky vytáhl. Zanedlouho to byl pro změnu plzeňský Sutr, jenž musel zachraňovat svůj tým. Rychlý útok Hradce z levé strany zakončoval Ponikelský, ke zklamání domácích fanoušků byla jeho rána na bližší tyč sražena na roh. Že to Hradečáci myslí s rychlým vyrovnáním vážně, dokumentoval také Novák, jeho střela z jedničky prosvištěla možná dvacet čísel od pravé tyče.

Po divokém vstupu do druhého poločasu se hra trochu uklidnila, větší vzrušení nepřinesly ani centry Poláka či Binara. Před brankou Hradce to bylo o něco zajímavější. Kdolský totiž patičkou sklepl centr přesně na kopačku Abrháma, jenž byl ale rychle dostoupen a Novotného nepřekonal. To v 69. minutě byl už hradecký brankář překonán, podruhé v tomto utkání ho však zachránila branková konstrukce. Po přiťuknutí od Duška do pravé tyče zakončoval Šádek.

V 73. minutě rozehrál standardku nedaleko od rohového praporku Binar, jeho centr způsobil ve vápně velký zmatek, v němž se nejlépe zorientoval Safir a celá Bavlna byla přesvědčena o tom, že tato dorážka musí přinést vyrovnání, v poslední moment však jeden z obránců střelu zblokoval. V 84. minutě už domácí příznivci emoce krotit nemuseli, po přihrávce od Brože se totiž halfvolejí k levé tyči prosadil Vojtěch Polák. A v 88. minutě byl dokonán obrat! Adam Binar se po faulu na jeho osobu ujal standardky zhruba z dvaceti metrů a přízemní střelou na vzdálenější tyč překvapil plzeňského gólmana. V poslední desetiminutovce tak Votroci překlopili vítězství na svoji stranu a po výsledku 2:1 berou všechny tři body.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Hráli jsme s kvalitním soupeřem, který působil velmi fotbalově. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale později se hra vyrovnala, dokonce byl soupeř trochu více na míči, což vyvrcholilo tou krásnou brankou. Ve druhé půli jsme asi od 60. minuty šli hrát vabank a bylo to o tom, že nás soupeř buď dorazí, nebo vybojujeme ten bod. Nakonec jsme z takhle těžkého zápasu dokázali urvat body tři. Jsme strašně rádi, protože mužstvo ukázalo charakter, což je pro nás zásadní.“

Bojovný výkon na mistra nestačil. Sparta v Hradci vyhrála 2:0