0:0

Branky: 52. Súkenník, 63. Jirsák (PK), 81. Plašil – 77. Šuľa.

FC Hradec Králové: Lindr – Krátký, Bederka, Plašil, Trávníček – Kraják, Jirsák – Súkenník, Jukl, Miker – Šípek.
FK Poprad: Deronja – Urbanič, Šuľa, Daško, Ferenc – Viglaš – Apostolyuk, Horondník, Gallovič, Lukáč – Holiš.

Do druhého utkání nastoupila obměněná sestava, která byla tvořena zejména z řad mladých hráčů. Ta byla podpořena zkušenostmi Lindra v brance a v poli Plašila, Krátkého, Jirsáka a Súkenníka. Votroci byli od prvních minut častěji na míči, ale do zakončení se moc nedostávali. Až se ve 33. minutě na své pravé straně rychlostně prosadil Krátký, prudce zacentroval před soupeřovu branku, kde Miker přihrál Trávníčkovi. Jemu však vyběhnutý Deronja slibnou šanci pohotovým zákrokem zneškodnil. Hned vzápětí se prezentoval utěšenou střelou z 15 metrů Krátký. Soupeřův gólman byl opět na místě.

V závěru poločasu se mohli nečekaně prosadit hosté z Popradu. Na dostřel Lindrovy branky se dostal hostující Urbanič, ale Marek Plašil byl proti a vystřelený projektil zablokoval. To, co se nepodařilo během prvního poločasu, to zvládl Igor Súkenník hned v 52. minutě. Dlouhý centr na Krátkého propadl až k naběhnutému Mikerovi, jeho střelu obránce zblokoval a k odraženému míči se dostal náš slovenský záložník. Ten pak propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:0. Skóre mohl navýšit také Jirsák, kterému nenápadně rozehrál přímý kop Trávníček, ale zkušený plejer vyběhnutého brankáře neobelstil.

Ovšem čas na reparát pro něho nastal již v 63. minutě po faulu na Mikera v pokutovém území. Nabídnutou standardní situaci již s přehledem proměnil, 2:0. Snížení skóre zařídil necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem hostující Šuľa. Ten si naběhl na dlouhý centr za obranu Votroků a hlavičkou míč doslova propasíroval za záda Jirky Lindra, 2:1. Poslední slovo však měli znovu svěřenci kouče Karla Havlíčka. Na přesný roh Trávníčka si naběhl Plašil a stanovil tak konečný účet utkání na 3:1

Dnes tedy Hradec Králové dvojutkání zvládl vítězně i herně. V obou zápasech diktoval tempo hry a v každé devadesátiminutovce hned třikrát skóroval. Herní soustředění v Ústí nad Orlicí zakončí v sobotu od 10.00 proti domácímu třetiligovému nováčkovi TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.