Hradečtí do finále v Benátkách nepostoupili

Turnaj Benátky, sobota 24. 6. 2017, 12:00

Bohemians Praha 1905

3:0
1:0

Branky: 39. Hůlka, 53. z PK a 61. Kabaev. Rozhodčí: Berka – Ratajová, Šimaček. Počet diváků: 350.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka (45. Rothe), Šmíd, Kocić – Reiter (60. Vaníček), Jindřišek (70. Blecha), Jirásek, Bartek (70. F. Hašek) – Jeslínek, Kabajev (73. Kuchta).
FC Hradec Králové: Stejskal - Shejbal (65. Krátký), Nosek (76. L. Kraják), Bederka, Holeš - Miker, Vlkanova (46. Malinský), Súkenník, M. Černý, R. Jukl - Pázler.

Do prvního duelu proti Bohemians Praha 1905 vstoupili Votroci aktivně, kdy hned několikrát ohrozili branku Fryštáka. Avšak postupně se neuchytily dvě velké možnosti Vlkanovy, Pázlera a neuspěl ani v ofsajdu zakončující Jirka Miker. Pražané zahrozili ve 35. minutě, kdy povedený centr nedokázal zpracovat Bartek. O čtyři minuty se diváci v Benátkách nad Jizerou již první branky dočkali. Po rohovém kopu se prosadil exhradecký Lukáš Hůlka a poslal Bohemku do vedení 1:0.

Ve druhé půli byl náš soupeř z Vršovic o poznání aktivnější, byl častěji na míči a vytvářel si více příležitostí. V 52. minutě nařídil sudí Berka po faulu Shejbala pokutový kop. K exekuci se postavil Evgeny Kabaev a zkušeně proměnil, 2:0. Brankář Honza Stejskal neměl šanci. V 61. minutě bylo o postupujícím do finále prakticky rozhodnuto. Z pravé strany prudký centr dokázal do sítě tečovat Kabaev, pro kterého to byla druhá branka utkání, 3:0. V horkém počasí se zbytek utkání už jen dohrával. Klokanům se ještě podařilo nastřelit břevno.