Generálka úspěšná! Votroci si vyšlápli na Chrudim

23. 7. 2022   |   Petr Šatalík, Lukáš Mihal
Černobílí dnešním dnem zakončili přípravu na novou sezónu, kterou mohou považovat za úspěšnou. To platí i o utkání s Chrudimí, které Votroci kontrovali a nakonec v něm zvítězili 4:1. Po dvou gólech zapsali Filip Kubala a Daniel Vašulín. Již příští víkend čeká hradecké fotbalisty úvodní kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetnou s pražskou Slavií.
přát., sobota 23. 7. 2022, 11:00

MFK Chrudim

1:4
1:3

Branky: 15. Vrána – 8. Vašulín, 17. Kubala, 29. Kubala, 64. Vašulín.

Rozhodčí: Všetečka – Šimáček, Arnošt.

Žluté karty: nebyly uděleny.

MFK Chrudim:

Floder – Řezníček, Záviška (62. Jančura), Kesner, Průcha, Kejř, Vrána, Hašek, Koželuh, Harušťák, Firbacher (62. Jedlička).

Reichl (60. Vízek) – Ševčík (60. Leibl), Harazim, Klíma, Novotný (60. Gabriel), Smrž, Kučera (68. Doležal), Vlkanova (76. Dvořák), Kubala (70. Rybička), Vašulín (70. Jurčenko), Kodeš.

Hradečtí vstoupili do duelu s rivalem z východních Čech dobře, již v 8. minutě otevřeli skóre utkání. Kubalovu ránu na pravé straně pokutového území Chrudimi ještě domácí obrana zastavila. Na dorážku Daniela Vašulína však už nikdo z celku MFK nedosáhl, kanonýr Votroků svou střelu krásně zakroutil k zadní tyči – 1:0 pro Černobílé.

O chvilku později mohli Votroci vedení navýšit. Po rohovém kopu sklepával Kodeš hlavou míč, jenž přistál na noze Kubaly, který jen těsně přestřelil klec Chrudimi. Domácí odpověděli brankou, když využili zaváhání Ševčíka v rozehrávce, které bezezbytku ztrestal Michal Vrána. Ten svůj samostatný únik zakončil přesnou ranou k vzdálenější tyči hradecké svatyně a Reichla tak nechal bez šance zasáhnout.

Nerozhodný stav však trval sotva dvě minuty. Černobílým znovu zafungovala spolupráce Vašulína s Filipem Kubalou. První jmenovaný uspěl v hlavičkovém souboji na půli hřiště, kdy šikovně prodloužil balon za sebe. Tam si jeho parťák zkušeně naběhl, čímž se dostal za obranný val Chrudimi. Tváří v tvář vyběhnuvšímu Floderovi nezaváhal a lehkým obloučkem poslal merunu do sítě MFK – 2:1 pro Hradec.

Chrudim mohla také rychle zareagovat, jenže zakončení Vrány z malého vápna tentokrát skončilo jen na brankové konstrukci svatyně Reichla. Votroci pak před přestávkou ještě zvýraznili svůj náskok, když v 29. minutě adresoval Vlkanova milimetrový centr na přední tyč, kde se akrobatickým zakončením podruhé v utkání prosadil Filip Kubala. Hradec si tak po poločase nesl do kabin vedení 3:1.

Druhá půle již nebyla takovým festivalem šancí, jako první pětačtyřicítka. To nejdůležitější se odehrálo v 64. minutě, kdy Kučera obětavým zákrokem na půli zastavil odkop Chrudimských. Neúmyslně tak vyslal na zteč Daniela Vašulína, který na levém křídle zbytečně nevymýšlel a tvrdou přízemní ranou z ostrého úhlu nachytal na švestkách Flodera, kterému mičuda proklouzla mezi nohama do sítě – 4:1 pro Votroky.

Svěřenci Miroslava Koubka byli lepší i ve zbývajících minutách utkání. Harazimovu hlavičku však Floder vytáhl nad břevno a následně zvládl uklidit míč do bezpečí i před dotírajícím Rybičkou, jenž by šel jinak sám na klec MFK. Hradec i tak Chrudim zřetelně přehrál a zaslouženě zvítězil o tři branky. Správně se tak naladil na ostrý start FORTUNA:LIGY, který jeho hráče čeká už za týden.