Fantazie! Votroky nesrazilo ani vyloučení, v závěru rozhodl Koubek

19. 5. 2024   |   Tomáš Kalas
Třetí vzájemný zápas s Teplicemi, potřetí 1:0 pro Hradec! Tentokrát se však výhra rodila zřejmě nejtěžším možným způsobem. Vyrovnaný duel výrazně naklonila na stranu domácích první červená karta v sezoně pro Východočechy vůbec, kterou obdržel v 74. minutě Štěpán Harazim. Jenže právě v oslabení padl jediný gól utkání. Obstaral jej v 87. minutě Matěj Koubek, který byl tou dobou na hřišti necelé čtyři minuty. Jeho trefa tak dává Hradci jednobrankový náskok do sobotní odvety v Malšovické aréně!
N3 – FIN play-off, neděle 19. 5. 2024, 15:00

FK Teplice

0:1
0:0

Branky: 87. Koubek.

Rozhodčí: Volek – Paták, Pečenka.

Žluté karty: 32. Knapík – 29. Kučera, 69. Horejš (trenér mimo hřiště).

Červené karty: 74. Harazim.

Držení míče: 54 % : 46 %. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:2.
Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:13.
Diváci: 6287.

FK Teplice:

Ludha – Švanda, Knapík (63. Cykalo), Chaloupek – Kričfaluši, Jukl (81. Jásir), Havelka, Labík (63. Bílek) – Trubač – Fila, Čerepkai.

Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Dancák, Kučera, Horák – Juliš (89. Pudhorocký), Pilař (76. Čmelík) – Vašulín (83. Koubek).

Soubojový fotbal v prvním poločase branku nenabídl

Zprvu slunečné nedělní odpoledne v Teplicích nabídlo v prvních minutách převahu domácího týmu. Už ve třetí minutě si domácí vybojovali roh a sehrávali jej zajímavě na nepokrytého Čerepkaie, kterému však zakončení vůbec nesedlo a slabou střelu nasměroval jenom do prvního obránce před sebou. Ve 12. minutě se sice mohl stejný teplický útočník nastupující po boku Daniela Fily radovat, když mu právě reprezentant do 21 let prodloužil Švandovu nahrávku, jenže slovenský forvard se zapojil do hry z ofsajdu a zásah videa jeho trefu odvolal.

Votroci se dostali do velké příležitosti těsně po čtvrthodině hry. Vašulín se dostal k míči a navedl si jej na hranici vápna na velmi zajímavý pokus, který Ludha vyrazil nad sebe. Svým prvním zákrokem navíc dal balonu takovou rotaci, že téměř zapadl do branky, proto musel hasit nastalou situaci vystrčením hracího předmětu nad břevno. Soubojově vedený duel po další minuty ale vážnější příležitosti nenabízel.

Zlomit se to pokoušel Knapík ve 32. minutě, když k němu propadl centr z levé strany, situaci však dobře řešil Adam Zadražil, jenž včas vyběhl, dostal míč pod kontrolu a skluz teplického obránce už značil jenom udělení žluté karty. V samotném závěru prvního poločasu, respektive dvouminutovém nastavení, se hrálo prakticky na útočné polovině Severočechů, do kabin ale šly oba týmy s výsledkem 0:0.

Hradec dohrával o deseti, přesto dokázal v závěru udeřit

Druhý poločas už byl o poznání živější. V utkání aktivní Čerepkai dostal další příležitost již po čtyřech minutách od výkopu, když se k němu odrazil balon po neúspěšném Filově průniku, zakončení křížem na zadní tyč ale zamířilo těsně vedle. Hradec dlouho vyčkával a udeřit mohl po hodině hry. Petr Juliš byl na míči jako první, před Chaloupkem jej zprava stihl odehrát do prostoru, kde byl zcela nepokrytý Daniel Vašulín. Ten tak mířil sám na branku, Ludhu ale zakončením po zemi nepřekvapil.

Zlomový moment duelu přišel v 74. minutě. Harazimův šlapák na Bílka nejprve rozhodčí Volek ocenil žlutou kartou, po intervenci videorozhodčího ale trest přehodnotil a jedenáctý nejvytěžovanější hráč Votroků aktuálního ročníku byl předčasně poslán do kabin, čímž tak zapsal první červenou pro celý tým v sezoně vůbec. Harazimovi spoluhráči tak museli v závěru bojovat nejen s početní nevýhodou, ale také se silnou bouřkou, doprovázenou kroupy.

Skláři tak do toho logicky šlápli o to více a deset minut před koncem se do střelby dostal z levé strany Bílek, jehož pokus srazil jeden z hradeckých hráčů na rohový kop. Hned po jeho rozehrávce byl ve velké příležitosti Chaloupek, ani on ale z malého vápna Zadražila neprostřelil. Jenže v obraně nebyli tak důslední a v 87. minutě přišel trest. Dalekonosný pokus Kučery sice Chaloupek zablokoval, jenže přímo k nohám nepokrytého Matěje Koubka, který zůstal sám před Ludhou a zakončil nekompromisně pod víko. V dlouhém nastavení pak sice Východočeši museli přežít krušné momenty, kdy například Cykalo zcela osamocený hlavičkoval vedle, výhru 1:0 už jim ale nikdo nevezme!

Hodnocení Zdenka Frťaly

„Porážka nás nesmírně mrzí. Vstup do zápasu jsme měli výborný, pak se to trochu srovnalo, ale i ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Soupeř měl jednu tutovku a pak jsme bohužel obdrželi branku z rychlého protiútoku. Kromě inkasovaného gólu nemám, co bych klukům vytknul. Předvedli jsme fanouškům v posledním domácím zápase kvalitní hru, to byl náš cíl. Na Hradec jsme zatím nenašli recept, za týden máme ještě jeden pokus v odvetě. Pořád je šance, i když soupeř je v domácím prostředí hodně nebezpečný, navíc je v euforii.“