B-tým hlásí první bod! Derby v Pardubicích vítěze nepoznalo

28. 8. 2023   |   Melánie Moníková
Svěřenci Aleše Čvančary hlásí zisk prvního bodu v letošním ročníku ČFL. Získali jej v nedalekých Pardubicích, tradiční východočeské derby mělo jako vždy skvělý náboj. Hradečtí šli na konci první půle do vedení, domácí však krátce po přestávce srovnali a další branku už nikdo zapsat nedokázal. Bitva tak skončila plichtou 1:1.
4. kolo, neděle 27. 8. 2023, 10:15

FK Pardubice B

1:1
0:1

Branky: 48. Sedláček – 36. Matyushenko.

Rozhodčí: Řeháček – Šťastný, Havel.

Žluté karty: 36. Jarkovský, 80. Vencl – 29. Baloun, 53. Hypšman, 83. Musil.

Diváci: 220.

FK Pardubice B:

Šimůnek – Svatoš, Vencl, Hanč, Kurka, Jarkovský, Míšek, Pandula, Brdička, Brychnáč (65. Miláček), Sedláček.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Matyushenko, Mahr, Schmoranz, Hypšman, Mišči (67. Šichan), Hlaváč, Boniš (87. Zvěřina), Hruška (74. Musil), Vítek.

Do utkání vstoupily oba celky aktivně a hra tak byla zpočátku víceméně vyrovnaná. První zajímavější akci předvedli domácí, když si nebezpečnou střelu nachystal Kurka, Čábelka však jeho ránu vyrazil do zámezí.

Po necelé půlhodině hry měl další šanci Brychnáč, nicméně balón netrefil ideálně a gólman Hradce si poradil. Ve 36. minutě se Votrokům podařilo otevřít skóre. Po faulu se ke standardce postavil Schmoranz, který poslal míč před bránu, kde si ho našel Valentyn Matyushenko, jenž hlavičkoval přesně mezi tři tyče.

Se vstřelenou brankou v zádech začali Votroci na hřišti dominovat. Ve 42. minutě poslali Hradečtí nadějný centr před bránu, nicméně nikdo z hráčů zakončit nedokázal. V závěru prvního poločasu ještě nabídl Boniš míč do nadějné pozice Schmoranzovi, ten ho však poslal těsně nad břevno. Po úvodní půli tak hosté drželi náskok jedné branky.

Vyrovnání přišlo po přestávce. Krátce po začátku druhé půle se ke střele zpoza šestnáctky dostal Ondřej Sedláček, jenž uklidil míč do sítě. Nicméně Hradečtí nepolevili. V 54. minutě měl nadějnou šanci Šimon, ale gólman Pardubic jeho střelu vyrazil.

Následně poslali domácí vysoký míč do šestnáctky, nicméně Čábelka balón vyboxoval dostatečně daleko od vlastní svatyně. V 71. minutě se Votroci dostali do rychlého protiútoku, přihrávka dopředu však byla moc prudká a brankář Pardubic byl u meruny nejrychleji.

V závěrečné čtvrthodině se oba celky snažily získat vedení. V 82. minutě se domácí pokoušeli něco vymyslet, ale jejich zakončení bylo nepřesné a příliš vzruchu nevzbudilo. Poslední šanci si vypracovali Hradečtí, nicméně po Bonišově centru nikdo zakončit nedokázal. Derby rezerv tak svého vítěze nepoznalo – skončilo nerozhodně 1:1.

Hodnocení Aleše Čvančary

„Odehráli jsme kvalitní utkání, o což se zasloužil i soupeř. Po první půli jsme vedli 1:0, bohužel jsme po přestávce inkasovali po střele zpoza vápna. V utkání jsme měli dobrou přechodovou fázi, fungovala nám kombinační hra i agresivita, kluci se sžívají se stylem, který chceme hrát. Bod z utkání je asi spravedlivý, Pardubice hrály také dobře. My jsme mohli určitě vyhrát, šance jsme na to měli, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit. Z tohoto pohledu je dělba bodů spravedlivá.“