Skvělý začátek, špatný konec. Rezerva podlehla Lípě 3:6

29. 10. 2023   |   Petr Šatalík, Melánie Moníková
Hradecký B-tým výborně vstoupil do duelu v České Lípě, kde ve 20. minutě vedl po dvou trefách Matěje Koubka již o dvě branky. Ve druhém poločase však domácí otočili vývoj utkání a v nastaveném čase přidali dva pojišťující zásahy. Votroci se tak vrátili pod Bílou věž s prázdnou.
13. kolo, sobota 28. 10. 2023, 14:30

FK Arsenal Česká Lípa

6:3
1:2

Branky: 22. M. Šimon, 60. Halbich, 74. M. Šimon, 77. M. Šimon, 90. Halbich, 92. Halbich – 8. Koubek, 20. Koubek. 72. Hodač.
Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Matějček.
Žluté karty: 37. Brejcha, 64. Penc, 82. Kazda – 42. Hypšman, 60. Schmoranz, 64. Baloun.
Diváci: 370.

FK Arsenal Česká Lípa:

Král – Penc, Vít, Kazda (87. Pajkrt), Baláž, Hajdo, Filip, Brejcha (46. Halbich), M. Šimon (83. Ješeta), Kříž (46. Bulejko), Černý (70. Kaňkovský).

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Schmoranz (78. Mišči), Koubek, Hypšman (71. Hodač), Hlaváč, Boniš, Musil (85. Šichan), Hruška (85. Březák), V. Šimon, Holovastkyi.

Úvodního výkopu se ujali Hradečtí, kteří šli již v 8. minutě do vedení, když se po akci Boniše se Schmoranzem dostal k míči Matěj Koubek, jehož první střelu gólman Král vyrazil, na dorážku však už nestačil a hosté tak krátce po startu střetnutí vedli nejtěsnějším možným náskokem.

Po čtvrthodině hry mnoho nechybělo, aby domácí srovnali, ale po slibně zahraném rohovém kopu mířili pouze do tyče svatyně Čábelky. Hradečtí svůj náskok zdvojnásobili ve 20. minutě, kdy Boniš poslal přesnou přihrávku na hranici vápna Matěji Koubkovi, který ranou na přední tyč akci zdárně dokončil – 2:0. Severočeši se však nezalekli a hned několik okamžiků poté snížili opět na rozdíl jedné branky díky trefě Matěje Šimona.

Česká Lípa se vstřelenou brankou výrazně přidala na aktivitě a vytvořila si optickou převahu. Po necelé půlhodině hry nechybělo mnoho k vyrovnání, Filipova hlavička však trefila pouze břevno. V síti neskončila ani nebezpečná Vítova střela, kterou na brankové čáře zneškodnil Holovatskyi. Hradečtí tak měli po prvním dějství jednogólový náskok.

Druhý poločas se Východočechům nepovedl, ačkoliv vstup do něj jim vyšel. Krátce po začátku půle byl v nadějném postavení Hruška, jeho střela však měla malou razanci, takže do sítě neprošla. Domácí se pak nadále tlačili za vyrovnáním, kterého se nakonec dočkali. V 61. minutě se po rohovém kopu dostal k míči David Halbich, jenž poslal balon přesnou střelou do šibenice.

V 72. minutě šli Votroci opět do vedení, když se po hrubici gólmana Krále dostal do tutovky Matěj Hodač, který bez váhání poslal balón do sítě. Hradečtí tak vedli 3:2, jenže náskok neudrželi ani dvě minuty. Sudí Doubrava nařídil pokutový kop pro Českou Lípu a Matěj Šimon se ze značky pro penaltu nemýlil – 3:3.

Matěj Šimon pak o tři minuty později zkompletoval hattrick, když střelou z hranice velkého vápna poslal míč za záda brankáře Čábelky, čímž domácí dokonali obrat. Utkání se pak chýlilo ke konci, Hradečtí vrhli veškeré síly do útoku, jenže jejich snaha se s úspěchem nesetkala. Naopak Severočeši zásluhou Davida Halbicha pojistili své vítězství v nastavení. Střídající hráč se v něm prosadil hned dvakrát a Česká Lípa tak nakonec porazila Hradec 6:3. Aby byla smůla Východočechů dokonána, přišlo zranění brankáře Čábelky, který se v poslední minutě nešťastně srazil se spoluhráčem a musela jej odvážet záchranná služba. Klub mu přeje co nejrychlejší zotavení a brzký návrat zpět na zelený pažit.

Hodnocení Pavla Krmaše

„Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy se nám podařilo dát dvě branky. Bohužel jsme pak inkasovali poměrně laciný kontaktní gól, ale mohu říct, že s výkonem v první půli jsme byli spokojení, náš herní projev tam byl dobrý. Ve druhém poločase jsme obdrželi gól po standardce, kdy se soupeř trochu šťastně trefil do šibenice, přesto jsme dokázali jít znovu do vedení, jenže přišla penalta, ze které protivník opět vyrovnal a následně se mu povedl obrat. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, v závěru jsme museli hrát vabank, proto je také výsledek poněkud divoký a trochu zkreslující. V poslední minutě se bohužel zranil i brankář Čábelka, doufáme, že bude brzy v pořádku, a že se k nám co nejdřív znovu připojí.“