V souboji rezerv uspěl Liberec. Votroky zdolal 3:1

před 2 dny   |   Melánie Moníková
Po porážce v Kolíně zapsal B-tým Hradce Králové druhý neúspěch ve městě pod Ještědem. Svěřenci Adriána Rolka předvedli na severu Čech dobrý výkon, body však získat nedokázali. Na startu druhé půle sice kapitán Mahr srovnal na 1:1, domácí však v 73. minutě přidali druhou trefu, na kterou již Votroci odpovědět nedokázali. Liberci nakonec podlehli 1:3.
25. kolo, neděle 5. 5. 2024, 10:15

FC Slovan Liberec B

3:1
1:0

Branky: 32. Hudák, 73. Kop, 96. Machotka – 57. Mahr.

Rozhodčí: J. Beneš – A. Beneš, Doubrava.

Žluté karty: 35. Wydrzynski, 51. Chidera Okoh – 90. Kejř.

Diváci: 120.

FC Slovan Liberec B:

Hasalík – Kočka (68. Machotka), Wydrzynski (68. Málek), Michal, Lupoměský (87. Bartoš), Kop (87. Horňáček), Lexa, Winkler, Chidera Okoh (78. Hadaščok), Hudák, Kuľha.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Mahr (83. Musil), Kejř, Boniš, Vobejda (78. Šípek), Rada, Březák (57. Hruška), Kadrmas, Jurčenko (78. Hypšman).

Severočeši se ujali vedení

Úvodního výkopu zápasu se ujali domácí. Zpočátku se ani jednomu z celků nedařilo dostat do větších šancí. To se však změnilo ve 12. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k balónu Jurčenko, jenž hlavičkoval jen těsně vedle brány. Další nadějný pokus si Hradečtí připravili pár okamžiků poté, ani tentokrát však Jurčenkova střela v síti neskončila.

Následovala pasáž bez větších šancí na obou stranách. Postupem času však domácí začali přebírat otěže zápasu, míč ale mezi tři tyče nedopravili. To se změnilo ve 31. minutě, kdy se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Jakub Hudák, přesnou ranou poslal míč za záda hradeckého gólmana a upravil tak průběžné skóre ve prospěch domácích na 1:0.

V závěrečné čtvrthodině první půle se domácí pokoušeli své vedení rychle navýšit. Ve 38. minutě neměl Kop daleko k trefě, nicméně Čábelka míč skvělým zákrokem vyrazil do zámezí. Votroci se ještě snažili na konci úvodního dějství vyrovnat, Kejřova střela během posledních desítek vteřin ovšem trefila pouze břevno svatyně celku z města pod Ještědem.

Hradec srovnal, domácí si však vzali vedení zpět

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe Liberečtí, aktivita se však postupně takřka vyrovnala, a nakonec z ní dokázali těžit Východočeši. V 57. minutě se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Jan Mahr a přesnou střelou poslal merunu nechytatelně za záda domácího gólmana Hasalíka – 1:1.

Hradečtí byli po vstřelené brance při chuti a pokoušeli se o rychlý obrat utkání. V 67. minutě se ve vápně k nadějnému zakončení dostal Jurčenko, nicméně gólman soupeře dokázal jeho zakončení vyrazit do zámezí. I následný rohový kop byl zahrán velice slibně, když si na balón na zadní tyči naskočil Baloun, jenž jen o několik centimetrů minul brankovou konstrukci.

Vzápětí se však karty rychle obrátily, když se v 73. minutě po centru z pravé strany dostal k míči Sebastian Kop, který hlavou uklidil balón do sítě a vrátil Liberci vedení. Domácí už si svůj jednogólový náskok hlídali a Hradec do větších šancí nepouštěli. Votroci bojovali, na rohové kopy v nastaveném čase vybíhal i Čábelka. Jejich snaha však neměla kýžený efekt. V samém závěru utkání upravil domácí Jindřich Machotka skóre na konečných 3:1 pro Severočechy. Votroci tak z města pod Ještědem body nepřivezli.

Hodnocení Adriána Rolka

„Jednalo se o velice kvalitní zápas z obou stran. Domácí byli silní na míči, my předvedli náš klasický výkon. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí ke vstřelení branky, jenže jsme je nedokázali proměnit. Liberec nás po našich chybách dokázal potrestat, což bylo klíčové. Zápasy se rozhodují ve vápnech, a tam jsme utkání bohužel nezvládli.“