Srdnatý výkon body nepřinesl. Sigma jako první vyloupila Malšák

3. 9. 2023   |   Lukáš Foff
Hradec vstoupil do třetího zápasu v Malšovické aréně velmi aktivně a po zásluze se dostal do vedení díky Ladislavu Krejčímu. Těsně před poločasem však přišla první chyba obrany, která Olomouc vrátila do hry. Hanáci trpělivě bránili i ve druhé půli a čekali na svoji šanci, které se dočkali v 76. minutě. V samotném závěru šel na rohový kop i Pavol Bajza, ale hosté míč odvrátili a do prázdné brány pečetili výhru 3:1.
7. kolo, neděle 3. 9. 2023, 20:00

SK Sigma Olomouc

1:3
1:1

Branky a nahrávky: 12. Krejčí (Horák) – 41. Zmrzlý (Pospíšil), 76. Vodháněl (Zorvan), L. Juliš (Zmrzlý)

Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Matoušek

Karty: 35. Kučera, 58. Horák, 61. Krejčí, 90+4 Čihák  – 56. Pokorný, 61. Vodháněl, 90+4 Ventúra

Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:2.
Rohové kopy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:8.
Diváci: 9150.

Bajza – Klíma, Heidenreich, Leibl (86. Harazim) – Kučera, Kodeš, Dancák (86. Čihák), Horák – Pilař (70. Šašinka), Krejčí  – Vašulín (70. P. Juliš).

SK Sigma Olomouc:

Macík – Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Zorvan (82. Kramář), Breite, Pospíšil – Navrátil (88. Ventúra), L. Juliš, Vodháněl (90+2. Vraštil).

Hradec byl lepší, Sigma však před poločasem srovnala

Nedělnímu pozdnímu výkopu předcházel bohatý doprovodný program, který zdržel fanoušky před stadionem. Drtivá většina z nich však viděla to, jak Votroci živě vstoupili do zápasu a vybojovali roh hned ve třetí minutě. Domácí byli na začátku poločasu lepší a ve 12. minutě se po zásluze dostali do vedení. Přetažený centr vrátil nástřelem do vápna Daniel Horák a Ladislav Krejčí pohotově pravačkou tečoval míč mimo dosah Macíka.

Hradečtí nepolevovali a zaplněný Malšák je hnal dopředu. Ve 25. minutě se tribuny málem mohly radovat podruhé, protože po velkém závaru se ve vápně objevil Daniel Vašulín, který si zkušeně přehodil míč z levé nohy na pravou, ale pak nechal vyniknout olomouckého muže v bráně. Sigma se do šancí moc nedostávala, výjimkou bylo akrobatické zakončení Zorvana, ale i to přišlo z ofsajdového postavení.

Ve 36. minutě Východočeši zahrozili opět, tentokrát střelou zpoza vápna, kterou vypustil Samuel Dancák. Ta jen o kousek minula pravou tyč Macíkovy brány. Na konci poločasu se probudili i modří. Nejprve Lukáš Juliš vystřelil těsně nad pravou šibenici, o minutu později však už bylo srovnáno. Ondřej Zmrzlý dostal krásný pas za obranu a těsně před Pavolem Bajzou dokázal míč nadzvednout a poslat do brány. Poločas tak skončil 1:1.

Trpěliví hosté si počkali na šanci, kterou zužitkovali

Druhá polovina vyrovnaného utkání začala mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Hráčům chvíli trvalo, než se vrátili do tempa. V 52. minutě solidně vypálil Chvátal a jeho jedovku Bajza s problémy vyrazil na rohový kop. O pár minut později se pořádně přitvrdilo a začaly létat karty. Nejprve ji viděl hostující Pokorný a o chvilku později domácí Horák.

V podobném trendu se pokračovalo i dál, protože emoce převyšovaly chladné uvažování hráčů. Po vzájemné strkanici dostali po žlutých kartách i Krejčí s Vodhánělem a sudí Petřík musel fotbalisty obou klubů krotit. V 74. minutě se fanoušci dožadovali penalty, ale Hradečtí celou situaci dohrávali, což vedlo hned ke třem střelám. Ani jedna z nich však neprošla až na místo určení.

O dvě minuty později přišla pohroma pro fantasticky zaplněný hradecký stadion. Odchovanec Votroků Filip Zorvan posunul míč Janu Vodhánělovi a ten zhruba z penalty prostřelil hradeckého gólmana. Domácí na konci vsadili všechno na jednu kartu a na rohový kop šel i Bajza, jenomže Olomoučtí hlavičku vyhráli a z následného brejku vstřelil jeden z nejjednodušších gólů v kariéře Lukáš Juliš. Hanáci tak jako vůbec první tým odvezli z Malšovické arény body, a to rovnou všechny tři.

Hodnocení Jozefa Webera

Hodnocení Václava Jílka

„První poločas byl z naší strany špatný. Inkasovaný gól byl laciný, nedobránili jsme situaci ve vápně a Hradec šel zaslouženě do vedení. My neměli dostatečný pohyb za obranu soupeře. Klíčový okamžik byl vyrovnávací gól před poločasem, z pohledu energie a sebevědomí to bylo obrovsky důležité. S druhým poločasem jsme spokojeni. Kombinační hra a hodně náběhů za obranu, dobrá rozhodnutí tam měli Filip Zorvan s Honzou Vodhánělem. Třetí gól už mnoho neřešil, důležitý byl možná pro statistiku.“