Dorost U19 padl s Teplicemi 2:3

2. 6. 2024   |   Vojtěch Vrba
V rámci 33. kola zavítaly na Bavlnu Teplice. I přes dobrý začátek Hradce se nejprve prosadili Skláři, jejich náskok ale rychle smazal Mokrejš. Poločasový obrat pak zařídil Binar. O svůj náskok ale přišli Votroci hned z kraje druhé půle, vedení hostům vrátil vlastní gól Terynka. Votroci se i přes velkou snahu prosadit nedokázali a z utkání tak odchází potřetí v řadě bez bodů.
33. kolo, neděle 2. 6. 2024, 11:00

FK Teplice

2:3
2:1

Branky: 16. Mokrejš, 34. Binar – 14. Slivka, 48. Šimonovský, 64. Terynek.
Rozhodčí: Mach – Papežík, Miškář.
Žluté karty: 73. Mokrejš – 91. Reynolds, 92. Kodeš.
Diváci: 50.

Novotný – Metlický (72. Karel), Adeyemi, Sejkora, Safir, Rejman, Mokrejš, Žalud (61. Moravčík), Binar (77. M. Polák), Zeman (61. Kareš), Hampl (72. V. Polák).

FK Teplice:

De Monte – Žorna, Audinis, Voráček, Port, Slivka, Stožický (89. Hönig), Hefner (91. Reynolds), Šimonovský (73. Balász), Polívka (46. Terynek), Senft (89. Kodeš).

Hradečtí dokázali otočit skóre

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hned mohli měnit skóre. Centr z levé strany vyslal do vápna Mokrejš, z voleje zakončující Hampl ale nastřelil pouze tyč a míč se následně odrazil přímo do rukavic De Monteho. První šanci hostů si připravil z brejku Senft, jeho střela po zemi ale postrádala razanci a branku Votroků nijak zvlášť neohrozila. Na balónu se ale začali stále častěji držet hráči Teplic, z čehož profitovali ve 13. minutě po rohovém kopu, kdy hlavou dokázal přesně zakončit Jakub Slivka.

Odpověď ale přišla hned po dvou minutách, po několika odrazech se ve vápně dokázal přízemní střelou prosadit Jiří Mokrejš. Domácí v náporu následně nepolevili a vybojovali si nebezpečnou standardní situaci. K té se již tradičně postavil Binar, mířidla nicméně seřídit nedokázal a branku Sklářů přestřelil. Votroci se i nadále snažili žlutomodrou zeď prorazit, obrana Severočechů byla ale neprostupná.

V podobném duchu se hra nesla i nadále, obranná linie Teplic se ale pomalu sunula směrem ke středu hrací plochy. Změnu stylu hry ovšem zařídil krátce po půlhodině Adam Binar, který se dokázal nejlépe zorientovat v předbrankovém prostoru a po několika odrazech a osobních soubojích uklidil nepříjemně poskakující míč za záda De Monteho – 2:1 pro Hradec. Ve 40. minutě měli odpověď na kopačkách hosté, obranný skluz jednoho z obránců v černobílém ale brance zamezil, balon odklidil směrem k levému praporku. Poslední slovo poločasu si vzali Votroci, rohový kop ale zužitkovat nedokázali, a do kabiny tak šli s jednobrankovým náskokem.

Domácí srazil vlastní gól

Počátek druhé půle doprovázely nepřesnosti na obou stranách, přesto se do první šance dostali hráči v modrožlutém. Nepřehlednou situaci na hranici vápna nejlépe vyhodnotil Pavel Šimonovský, jenž dokázal nasměrovat balon mezi tři tyče. Východočeši si chtěli vzít vedení hned zpátky, pro centr do pokutového území se ale natáhl De Monte. Tempo duelu následně diktovaly brankou nabuzené Teplice, kterým se meruna doslova lepila na kopačky.

O uklidnění situace ze standardky se pokusil Mokrejš, o dorážku jednoho z jeho spoluhráčů se ale opět postaral De Monte. Na druhé straně se v 64. minutě radovali Skláři, kdy se míč nešťastně odrazil za záda Novotného od jednoho z padajících domácích obránců, jenž chtěl zblokovat pokus Aleše Terynka. Svěřenci Bohuslava Pilného následně zamkli soupeře na jeho vlastní polovině. Změnu skóre mohl z tlaku zařídit Hampl, v pádu ale přesně zakončit nedokázal. Žlutou kartu si za neopatrný zákrok vysloužil kapitán Hradce Mokrejš.

V následujících minutách se ani jeden z celků do větší šance nedostal, což hrálo do karet Teplickým. Tento stav se změnil, když se do obrovské tutovky v 82. minutě dostal Hefner, jenž se z penaltového puntíku propracoval do zakončení dvakrát. Poprvé nastřelil horní tyč, ve druhém případě si míč našel Novotný. Ani nadále se Východočechům větší příležitosti nedostalo, ke střele se naopak odvážil Slivka. Novotný však neměl s projektilem žádné větší starosti. Hradec se i přes velkou snahu prosadit nedokázal, prohrál tak již třetí zápas po sobě a definitivně ztratil šanci na postup.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Zápas jsme nezačali dobře. Dostali jsme gól ze standardky. Potom jsme se ale postupem času začali dostávat do hry, otočili jsme výsledek, ale bohužel jsme, stejně jako v první půli, vstoupili špatně do druhého poločasu. To byl zlom. Naše snaha a tlak už potom byly křečovité a soupeř dobře bránil. Čekal už jen na to, zda se mu povede dát čtvrtou branku. Utkání jsme bohužel nezvládli. Na druhou stranu jsme viděli další hráče, ze kterých chceme poskládat kádr pro příští sezónu.“