Juniorka rozdrtila Příbram 7:2

30. 9. 2018   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka si doma poradila s Příbramí ve velkém stylu. Zápas sice začali lépe hosté, ale pak byl na hřišti jen jeden tým. I díky hattrickům Jiřího Mikera a Dmitrije Vorobjova vyhráli Votroci 7:2.
10. kolo, neděle 30. 9. 2018, 11:00

1.FK Příbram

7:2
4:1

Branky: 25., 52. a 72 Miker, 40., 45. a 54. Vorobjov, 31. Soukeník - 9. a 70. (pen.) Keita. Rozhodčí: GInzel - Arnošt, Vodrážka. ŽK: Bičiště, Miker - Duda, Klán, Jelínek. 63 diváků.

FC Hradec Králové: Stejskal - Finěk (82. Králíček), Kundrt, Locker, Gjinollari (77. Kadlec) - Soukeník, Vobejda - Hynek, Bičiště (54. Petřík), Miker (82. Brůža) - Vorobjov (73. Dermedjan).
1.FK Příbram: Kočí - Hloušek (70. Jelínek), Holek (46. Petrlík), Pecka, Mezera - Kilián, Duda - Klán (81. Čížek), Lukavský, Polák - Keita.

Utkání začali lépe hosté a už v 9. minutě šli do vedení. Akci po levé straně a zpětnou přihrávku zakončil přesnou střelou Ibrahim Keita. Inkasovaný gól ale probral Votroky a od té doby byl na hřišti jen jeden tým. Ve 25. minutě utekl po pravé straně Dmitrij Vorobjov, který je v Hradci na testech, brankář Ondřej Kočí jeho střelu vyrazil jen před prázdnou bránu a do ní snadno dorazil Jiří Miker. O pět minut později se dorážkou střely Tomáše Hynka prosadil Dominik Soukeník a Hradečtí nadále dominovali.

Obrana hostů si neuměla poradit hlavně s dobře kombinujícími Mikerem a Vorobjovem - druhý jmenovaný udělal po přihrávce toho prvního kličku brankáři a efektně zakončil do prázdné brány. Ještě před poločasem přidal ruský útočník svůj druhý gól, když mu po centru z pravé strany opět před odkrytou bránu vrátil míč Miker.

Také hned po přestávce domácí pokračovali v ofenzivní aktivitě a s lepší koncovkou mohli skóre navyšovat ještě výrazněji. Dvě velké šance Dominika Bičištěho, Mikerův přímý volný kop z hranice vápna ani Vorobjovova vyložená příležitost ale v bráně neskončily. Pátý gól přidal Miker v 52. minutě, když z hranice šestnáctky prostřelil Kočího. Vzápětí klepl Vorobjov patičkou do brány přízemní centr Davida Gjinollariho a bylo to 6:1. Šance Votroků neustávaly - Hynek v dobré pozici přestřelil bránu, Daniel Finěk trefil křížnou střelou tyč.

Hosté se dvacet minut před koncem prosadili z penalty, kterou proměnil Keita, poslední slovo ale měli Votroci. Po rohovém kopu centroval Hynek, z hranice vápna se nádherně trefil z voleje Miker - stylově tak uzavřel skóre na konečných 7:2.