Rezerva na body nadále čeká. Ústí podlehla 1:2

21. 8. 2023   |   Melánie Moníková
Ani ve třetím kole letošního ročníku ČFL nezískal B-tým královéhradeckého FC potřebné body. V utkání s Ústím nad Labem rozhodoval druhý poločas, ve kterém šli Votroci do vedení. Severočeši však otočili skóre díky dvěma trefám Davida Černého a z města pod Bílou věží tak odvezli všechny body.
3. kolo, neděle 20. 8. 2023, 10:15

FK VIAGEM Ústí nad Labem

1:2
0:0

Branky: 49. Schmoranz – 60. Černý, 70. Černý.

Rozhodčí: Nenadál – Beneš, Papežík.

Žluté karty: 72. Hlaváč – 44. Adekuoroye, 52. Hudec, 72. Benda.

Diváci: 150.

FC Hradec Králové B:

Zadražil – Baloun, Hypšman, Mahr, Schmoranz, Mišči (68. Musil), Hlaváč, Šimon (74. Šichan), Holovatskyi, Hruška (68. Kalina), Boniš.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Němec – Hudec, Čítek, Chodora, Zoubele (72. Kubín), Černý (89. Trenda), Dao (85. Stružinský), Hyčka (46. Benda), Adekuoroye, Čičovský, Spychka.

Utkání zahájili svým výkopem domácí, nicméně oba celky vstoupily do zápasu velice aktivně. V 6. minutě se po nepovedené kombinaci Východočechů dostal do šance Chodora, nicméně jeho střelu gólman Zadražil bravurním zákrokem zneškodnil.

Postupem času začali Ústečtí více tlačit, přes domácí defenzivu se však dostávali jen sporadicky. Ve 20. minutě si za půlí hřiště převzal míč Mahr, ale jeho nadějná střela bránu soupeře těsně minula. Ani z následných rohů se Votrokům nepodařilo nic vytěžit. Krátce na to byl v nebezpečné šanci na druhé straně Dao, nicméně míč poslal mimo prostor tří tyčí. Úspěšná nebyla ani akce Hyčky o několik vteřin později.

Po půlhodině hry se do nadějné pozice opět probil Chodora, jeho přízemní střela však hradeckému gólmanovi mnoho starostí nenadělala. Ve 41. minutě poslal střelu na bránu Votroků Černý, Zadražil si ale poradil. V závěru úvodního dějství se tentýž hráč pokusil na hranici vápna něco vymyslet, nicméně tuto ránu již domácí defenziva projít nenechala. Po první půli tak platil bezbrankový stav.

Hned v úvodu druhého poločasu se Hradci podařilo otevřít skóre. Přesné přihrávky do šestnáctky dokázal ve 49. minutě využít Filip Schmoranz, který poslal míč levačkou přímo do pravé šibenice. Krátce na to měli Votroci k dispozici přímý kop, ten však patřičně zužitkovat nedokázali.

Hosté si pak připravili rychlou odpověď. Zoubele využil volného prostoru a poslal přihrávku na osamoceného Davida Černého, který bez zaváhání poslal balón mezi tři tyče. Hostům se bleskově podařilo otočit průběh utkání na svou stranu. V 70. minutě centroval znovu Zoubele a David Černý byl opět v ideálním prostoru, ze kterého se prosadil přesnou hlavičkou – 2:1.

V závěru utkání se Hradečtí pokoušeli srovnat. V 79. minutě byl u slibné střely Hypšman, gólman však míč vyboxoval do zámezí. Za zády brankáře Severočechů neskončil ani následný pokus Schmoranze. V poslední šanci domácích mohl srovnat Boniš, ale hlavičkoval příliš vysoko. V nastaveném čase měli hosté na kopačkách pojistku, nicméně Bendova střela z přímého kopu trefila tyč. Votroci tak ve třetím soutěžním kole podlehli Ústí nad Labem 1:2.