Neúspěšný vstup do soutěže. Rezerva podlehla Přepeřím 2:3

6. 8. 2023   |   Melánie Moníková
První ligové utkání má za sebou také B-tým Votroků. Svěřenci Aleše Čvančary šli na startu duelu s Přepeřemi do vedení. Soupeř však stihl ještě v prvním dějství otočit a na jeho vítězství nic nezměnila ani další branka Hradce ve druhé půli. Východočeši tak na úvod ČFL prohráli se svým protivníkem 2:3.
1. kolo, neděle 6. 8. 2023, 10:15

FK Přepeře

2:3
1:3

Branky: 20. Mahr, 66. Šimon – 23. Daníček, 24. Bulíř, 38. Novák.
Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Zoufalý.
Žluté karty: nebyly uděleny.
Diváci: 140.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Matiushenko (46. Hruška), Baloun, Holovatskyi (65. Šimon) – Mahr, Hypšman, Kosař, Boniš – Hlaváč, Mišči (76. Šípek), Schmoranz (89. Šichan).

FK Přepeře:

R. Novák – Vlk, Tvaroha, Knejzlík, Janošík, D. Novák (63. Novotný), Pavlata, Rozkovec (63. Pejčić, 84. Filip), Bulíř, Daníček, Dočekal (63. Marijanovic).

Soupeř po obdržené brance otočil duel

Úvodního výkopu utkání se sice ujali domácí, ale zpočátku dominovali hosté z Přepeří. V 5. minutě poslal Bulíř centr na Dočekala, ten však míč do sítě uklidit nedokázal. Krátce poté se k zakončení dostal také Rozkovec, i on ale bránu těsně minul. Po čtvrthodině hry měl otevření skóre na kopačce Novák, balón ovšem poslal těsně vedle tyče.

O úvodní trefu střetnutí se postaral ve 20. minutě Jan Mahr, který dokázal zužitkovat Kosařův centr. Během několika okamžiků se ale Přepeřím podařilo vyrovnat, když se střelecky prosadil Nikolas Daníček. Hosté navíc dokázali otočit skóre během několika sekund. Pomohlo jim k tomu přesné zakončení Tomáše Bulíře, jenž propálil Čábelku ostrou ranou na přední tyč.

Severočeši byli na hřišti nadále aktivnější. Ve 35. minutě však byli v nadějné příležitosti Hradečtí, když se k dorážce po rohu dostal Mišči, hlavičkoval však pouze do břevna. Vzápětí se hostům podařilo své vedení navýšit díky přesné střele na zadní tyč z kopačky Daniela Nováka. V závěru první půle se ještě Votroci pokoušeli něco vymyslet, ale balón do sítě nikdo nedotlačil. Východočeši tak po úvodním dějství ztráceli na Přepeře dvě banky.

Snížení Šimona body nepřineslo

Do druhého poločasu vstoupili Hradečtí aktivně, nicméně k zakončení se nějakou dobu  nikdo nedostal. V 52. minutě měli domácí k dispozici volný přímý kop, defenziva soupeře však šanci hravě odvrátila. Několik okamžiků poté nebezpečně hlavičkoval Dočekal, ale Čábelka míč dokázal lapit.

V 66. minutě se Hradci podařilo náskok Přepeří snížit, když po pár sekundách na hřišti dokázal skórovat Vítek Šimon. Ten zvládl využít parádní prostrkávačku Hrušky a z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Nováka. Po vstřelené brance domácí přidali na aktivitě, žádný z jejich dalších pokusů však do sítě nezamířil.

V závěru utkání se Votroci tlačili za bodovým ziskem. V 80. minutě se k nadějné střele dostal Hruška, nicméně brankář hostí dokázal míč vyrazit do zámezí. Krátce poté předvedl nebezpečnou hlavičku Šípek, ale s jeho pokusem si gólman hostů poradil. V posledních okamžicích zápasu pálil z hranice šestnáctky Šimon, Novák si však i v tomto případě se šancí domácích poradil. Hradečtí tak v prvním soutěžním zápase nové sezony podlehli Přepeřím 2:3.