Rezerva podlehla Chlumci nad Cidlinou

12. 5. 2024   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Těžké období prožívá B-tým Votroků. Tomu se nepovedlo regionální derby s Chlumcem nad Cidlinou, které hradečtí fotbalisté podlehli na domácí půdě 0:4. Svěřenci trenérů Rolka a Krmaše zapsali třetí porážku v řadě a v tabulce ČFL jim nyní náleží až 15. příčka.
26. kolo, neděle 12. 5. 2024, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

0:4
0:1

Branky: 24. Zeman, 49., 72. Finěk, 90+1. Bastin.

Rozhodčí: Havlík – Lovětínský, Janíček.

Žluté karty: 80. Kadrmas, 88. Hypšman – 18. Strasser, 56. Finěk, 63. Bastin, 64. Čáp.

Diváci: 184.

FC Hradec Králové B:

Knobloch – Baloun, Holovatskyi, Kaštánek (66. Březák), Kejř, Boniš (56. Hruška), Hais (78. Hypšman), Vobejda (56. Musil), Rada, Kadrmas, Jurčenko (66. Šimon).

FK Chlumec nad Cidlinou:

Ordelt – Zeman (76. Ludvík), Veselka, Bastin, Řezníček, Finěk (88. Cholasta), Kopáč, Soukeník, Vaníček (73. Rudavskyi), Čáp (88. Labík), Strasser.

Úvodního výkopu se ujali Chlumečtí, nicméně ani jeden z celků si zpočátku žádné větší šance nevytvořil. První okamžiky se tak odehrávaly převážně na polovině hřiště. V 10. minutě vystrčili drápy hosté, na levé straně se uvolnil Řezníček, na zadní tyči už ale hlídali hráči Hradce, kteří jeho centr zametli do zámezí. Po čtvrthodině hry se osmělili i Votroci, nicméně Jurčenkův pokus byl doprovozen faulem. Krátce poté vyslal slibnou střelu z dálky Kejř, jeho bomba ale letěla přímo do náruče gólmana Ordelta.

Hosté byli i nadále o něco aktivnějším celkem a Votroky do mnoha šancí nepouštěli. Ve 22. se ve vápně uvolnil Bastin, Holovatskyi ho ovšem stihl doběhnout a střele zabránil. Chlumečtí však ze své snahy těžili již o pár okamžiků později, když se po brejku z levé strany prosadil střelou na vzdálenější tyč Tadeáš Zeman. Po půlhodině hry nebyli Hradečtí daleko od vyrovnání, nicméně Radovu dorážku Ordelt chytil.

Chlumečtí získali po vstřelené brance jistotu a bylo jich plné hřiště. Další dobrou příležitost měli ve 38. minutě. Bastin poslal přihrávku před bránu Čápovi, Knobloch ovšem svým zákrokem jeho střelu zlikvidoval. V síti neskončil ani další pokus několik desítek vteřin poté, když se po rychlém protiútoku chystal zakončit Soukeník, Baloun mu však včasným zákrokem stihl zakončení zablokovat. V samém závěru půle měl ještě nebezpečnou šanci Hradec, Baloun však trefil břevno a Vobejda pálil nad něj.

Do druhého dějství vstoupili Votroci s úkolem srovnat skóre, jejich plány však zhatila rychlá branka hostí, když se po dobré akci dostal k zakončení Daniel Finěk, který s trochou štěstí dokázal procpat balón mezi nohama Knoblocha do královéhradecké sítě – 2:0.

Votroci se ještě do několika nadějných příležitostí propracovali, kýženého efektu však nedocílili. V 68. minutě byl sám před gólmanem soupeře Kejř, jeho střelu však Ordelt vyrazil a v síti neskončila ani následná Šimonova dorážka.

V závěru utkání tahali Votroci za kratší konec. Hostům se navíc podařilo navýšit vedení, když se podruhé v zápase dokázal prosadit Daniel Finěk. V nastaveném čase pak ještě Tomáš Bastin upravil skóre na konečných 4:0. Hradečtí tak z východočeského derby odešli bez bodů.

Hodnocení Adriána Rolka

„Poslední dobou nám zápasy výsledkově nevychází. Tentokrát jsme však předvedli špatný výkon. Byli jsme nervózní, což Chlumec dokázal využít. Dobře bránil a chodil do rychlých brejků, ze kterých trestal naše chyby. S přibývajícími góly jsme ztráceli půdu pod nohama. Vygradovalo to do výsledku 0:4, který je bohužel zasloužený. Dnes to prostě nebyl náš den, musíme ale zvednout hlavy a pracovat dál, čeká nás náročný závěr sezóny.“