Posílený B-tým přejel Českou Lípu 5:0

26. 5. 2024   |   Matouš Kosek
Rezerva Votroků, posílená o hráče A-týmu, přivítala v domácím prostředí souseda ze spodku tabulky – Českou Lípu. Díky první půli, ve které B-tým nasázel čtyři branky, slavili Hradečtí tříbodový zisk. Ve druhé půli se soustředili na důslednou obranu, to jim však nezabránilo skórovat. V závěru upravili na konečných 5:0.
28. kolo, neděle 26. 5. 2024, 10:15

FK Arsenal Česká Lípa

5:0
4:0

Branky:10. Kučera, 13. Kaštánek, 30. Čech, 37. Koubek, 86. Hruška.
Žluté karty: 68. Hais – 21. Filip.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Holovatskyi, Čech (66. Baloun), Horák (58. Hruška), Kaštánek, Kejř (58. Hypšman), Hais (81. Březák), Koubek, Kučera (46. Vobejda), V. Šimon, Kadrmas.

FK Arsenal Česká Lípa:

Král – Pajkrt (46. Ješeta), Vít, Kazda (46. Žižka), Baláž, Hajdo, Filip, Halbich, M. Šimon (73. Valenta), Omon (77. Valta), Dvořák.

Vydařená první půle

V rámci 28. kola ČFL přijeli do Hradce hráči České Lípy. Jako první hrozili domácí. Jak střela Kučery, tak o minutu později hlavička Haise však skončily pouze nad bránou hostí. První změna skóre přišla v 10. minutě, kdy Jakub Kučera vypálil zpoza vápna a s pomocí teče jednoho z obránců umístil míč do protipohybu gólmana. Než se hosté stihli rozkoukat, lovili míč ze sítě podruhé. Tři minuty po prvním gólu se totiž prosadil Daniel Kaštánek. Ten si přebral míč na levé straně hřiště, prošel s ním až na hranu vápna a krásnou ranou jej uklidil do pravého rohu Královy brány – 2:0.

Nedlouho poté se mohli fanoušci Východočechů opět radovat, Koubkova rána však pouze orazítkovala břevno svatyně hostů. O dvě minuty později se branková konstrukce rozezněla podruhé. Z přímého kopu tentokrát pálil Kejř, krásně zahraný volný kop však skončil jen na pravé tyči. Hradeckých šancí přibývalo jako hub po dešti. Jednu z nich měl Hais, který se uvolnil na levé straně, navedl si míč na hranici šestnáctky a přízemní ranou vystrašil brankáře Krále, který se za jeho nepřesnou střelou jen ohlédl.

Náskok Votroků se opět navyšoval po půlhodině hry. Na Kejřův roh si totiž naskočil František Čech a hlavičkou do pravé části brány daroval Východočechům tříbrankový náskok. I přes toto vedení však svěřenci Adriána Rolka nepolevili v aktivitě. Ta přinesla další hradeckou radost. Ve 37. minutě vypíchl Kaštánek míč na půli soupeři, narýsoval výstavní přihrávku mezi hostující beky na nabíhajícího Matěje Koubka, a ten se v situaci jeden na jednoho proti brankáři nemýlil – 4:0. S tímto skóre se odcházelo do šaten.

Pátý zásah a pohlídaný konec

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, aktivní hrou neustále prověřovali černobílou obranu. Jejich největší šance přišla v 54. minutě, kdy se po přihrávce Halbicha dostal ve vápně k míči Omon. Následnou střelou z otočky však trefil jen Vízka, který stačil rychle vyběhnout. Šance České Lípy následně přibývaly. Obrana domácích si však dokázala vždy poradit a hosty do vážnějších šancí nepouštěla.

Celý zápas se ve druhé půli už pouze dohrával. Votroci vystřídali a na plac se tak dostali další hráči B-týmu. Arsenal se snažil prosadit a zmírnit nepříznivý stav utkání, narážel však na pevnou hradeckou obranu a brankáře Vízka. I přes kupu šancí, které si hosté vytvořili, se žádná nedala označit za vyloženě gólovou.

Deset minut před koncem se Votroci oklepali a zařadili zpět na vyšší rychlostní stupeň. Po rohovém kopu se balón dostal ke Kaštánkovi, těsně před ním ho však skryl do rukavic Král. Poslední třešnička na vítězný hradecký dort přišla v 86. minutě. Král nedokázal skrýt v rukavicích prudký centr Votroků a vyrazil jej pouze k Lukáši Hruškovi, který už doklepl merunu do prázdné kasy, čímž uzavřel gólový účet tohoto utkání. Posílená sestava rezervy tak získala velice důležité tři body, když přejela Českou Lípu 5:0.

Hodnocení Adriána Rolka

„Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme dali dva góly, pak už se nám samozřejmě hrálo lépe. Do poločasu jsme potvrdili dobrý výkon dalšími dvěma zásahy. Ve druhé půli jsme nepustili soupeře do žádné větší šance a konečně jsme zvládli utkání s nulou. Klukům patří poděkování za přístup a za to, jak zápas odmakali. Pro nás je to strašně důležité vítězství.“