Béčko padlo s rezervou Liberce 0:3

9. 10. 2023   |   Melánie Moníková
Rezerva Hradce Králové zapsala druhou domácí porážku v letošní sezóně. Tentokrát nestačila na B-tým Liberce, který si dvoubrankový náskok vypracoval již v prvním dějství. Votroci sice snížili, jenže jejich branka pro ofsajd neplatila a Severočeši ve druhém poločase stvrdili svou výhru třetím zásahem.
10. kolo, neděle 8. 10. 2023, 10:15

FC Slovan Liberec B

0:3
0:2

Branky: 4. Horský. 29. vlastní Hlaváč, 66. Horský.

Rozhodčí: Raplík – Mach, Papežík.

Žluté karty: 43. Šimon, 44. Hodač, 75. Hlaváč.

Diváci: 50.

FC Hradec Králové B:

Vízek – Matyushenko (70. Mišči), Čech (46. Holovatskyi), Mahr, Schmoranz, Šašinka (46. Hruška), Hodač (82. Kalina), Hlaváč (77. Březák), Boniš, Musil, Šimon.

FC Slovan Liberec B:

Hasalík – Winkler, Prebsl, Govaers, Yuzvak, Kop (85. Bartoš), Polyák, Lexa (80. Meskhi), Horský (72. Valenta), Kop (80. Lupoměský), Hadaščok (72. Málek).

Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří hned projevili iniciativu. Ze svého tlaku těžili již ve 4. minutě, kdy se v pokutovém území uvolnil Filip Horský, jenž poslal míč za záda hradeckého gólmana. Vzápětí se Votroci pokoušeli o rychlou odpověď, Severočeši však bránili velmi zodpovědně.

Po necelé čtvrthodině hry měli Hradečtí k dispozici volný přímý kop, Boniš ale nasměroval balón přímo na gólmana soupeře. Do sítě nemířila ani následná standardka zahrávaná Schmoranzem. Ve 25. minutě byl Boniš v další nadějné pozici, míčem však trefil pouze svého spoluhráče.

Po půlhodině hry se domácím podařilo vyrovnat, gól Hodače však pro ofsajd neplatil. Liberečtí si ale z protiútoku připravili rychlou odpověď, když si přihrávku ve vápně nešťastně srazil do vlastní brány Hlaváč. Severočeši tak po první půli drželi dvougólové vedení.

I do druhého dějství vstoupili hosté aktivněji. V 53. minutě měl navýšení skóre na kopačce Kok, který jen těsně minul svatyni Východočechů. Krátce na to zahrávali Votroci standardku, nicméně na centr Schmoranze dosáhl Mahr jen stěží a zakončení tak postrádalo potřebnou přesnost.

Liberec ani nadále nepolevoval a snažil se ještě navýšit své vedení, což se mu povedlo necelou půlhodinu před závěrečným hvizdem. V 66. minutě pronikl z levé strany do pokutového území Filip Horský, jenž zaznamenal svůj druhý přesný zásah v tomto střetnutí.

V posledních okamžicích duelu se Hradečtí pokoušeli něco vymyslet, ale neúspěšně. V 87. minutě kopal další standardku Schmoranz, defenziva soupeře si však s jeho pasem poradila. Závěrečnou šanci zápasu měl na kopačce Boniš, nicméně jeho střela gólmanovi hostí mnoho starostí nenadělala. Votroci tak podlehli rezervě Liberce 0:3.

Hodnocení Pavla Krmaše

„Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme utkání chtěli zvládnout, ale nepovedl se nám vstup do zápasu. Když jsme ve 4. minutě dostali branku, tak to samozřejmě změnilo ráz utkání. Asi ten zápas lze zhodnotit jednou větou – soupeř byl lepší, měl větší kvalitu a po zásluze vyhrál.“