Dorost U19 podlehl Bohemians těsně 0:1

18. 9. 2024   |   Vojtěch Vrba
Ve středu přivítali Votroci na domácí půdě lídra tabulky – Bohemians Praha. Svěřenci Bohuslava Pilného sice útočili, do vedení se ale dostali Klokani, když se z dálky prosadil Kiril Kachur. Do druhé půle nastoupili Hradečtí v rychlejším tempu a soupeře zahnali do defenzivy. Ani tak se jim ale nepodařilo vstřelit branku, Pražané jim tak odskočili na rozdíl osmi bodů.
19. kolo, středa 18. 9. 2024, 10:00

Bohemians Praha 1905

0:1
0:1

Branky: 34. Kachur.
Rozhodčí: Jansa – Stieber, Fryš.
Žluté karty: 74. Metlický – 73. Černý, 78. Aberle.
Diváci: 70.

Novotný – Metlický, Novák, Safir (90. Matěj Halama), Sejkora (84. Brož), Karel (46. Pavlík), Moravčík (57. Polák), Mokrejš, Vaněk, Žalud (46. Martin Halama), Okeke.

Bohemians Praha 1905:

Sládek – Stehlík (61. Aberle), Mudřík, Krištůfek (67. Šimr), Klíma (84. Špaček), Drahovzal, Tichý, Hájek, Sommer, Černý, Kachur.

První půle vyšla lépe Pražanům

Úvodního výkopu se chopili hosté, kterým i kvůli velké míře nepřesností domácích patřily první minuty. Postupem času se ale Hradečtí dostali do tempa a soupeři se vyrovnali, dokonce si připravili i první větší šanci zápasu. Okeke získal míč u pravé autové čáry a ve vápně po zemi hledal nabíhajícího Moravčíka. Razantní přihrávce nicméně chyběla přesnost, svého příjemce tak nenašla.

Klokani útočili převážně ze stran, centry do vápna Hradce ale odvracela obrana, nebo končily úplně mimo hrací plochu. Na druhé straně se do velké šance dostal po Karlově centru Okeke. Z penaltového puntíku ale míč hlavou mezi tři tyče neusměrnil. Pražanům se nedařilo zeď v domácích dresech prorazit, pozornost Novotného tak testovali z dálky. První zajímavou příležitost měli hosté ze standardky. Centr pražského záložníka ale odvrátil na roh pozorný Mokrejš.

Klíčový moment celého duelu přišel ve 34. minutě, kdy se zpoza vápna trefil k pravé tyči Kiril Kachur, jenž poslal fotbalisty z hlavního města do vedení. Votroci se ihned snažili vyrovnat, jejich hra ale stále postrádala přesnost zejména v rozehrávce. Nadějnou přihrávku poslal směrem do vápna Sejkora, obsazený Okeke ale balón na bránu neusměrnil. Hradecký forvard se krátce před koncem poločasu dostal do nepříjemného vzdušného střetu s brankářem hostů a na nohy mu pak pomohl až lékař.

Zlepšený výkon domácích na srovnání nestačil

Vstup do druhé půle byl v podání Votroků zcela odlišný. Diváci mohli pozorovat přesnou a rychlou hru, ze které pramenil vyšší počet šancí. Jednu z nich měl Vaněk, který se Sládkovu branku pokusil ohrozit z dálky. Razantní projektil ale svatyni přeletěl. Na druhé straně mohl z bezprostřední blízkosti střílet Drahovzal, Novotný si ale jeho pokus pohlídal. Možnost na vyrovnání pak černo-bílí měli přibližně v 60. minutě ze standardní situace. Mokrejš vyslal načechraný vysoký balón do vápna, nikdo z Hradeckých se ale prosadit nedokázal.

Do zajímavé situace se následně dostal Okeke, který jako první doběhl odkopnutý míč od hradecké branky, ustál nepříjemný skluz na hranici pokutového území a pokusil se vymyslet přihrávku do prázdné branky. K jeho smůle se k míči jako první dostal stoper hostů, který merunu odklidil do autu. O chvíli později se mohli radovat Pražané, zakončení hlavou jednoho z jejich útočníků ale síť za Novotným nerozvlnilo.

Nebezpečný přímý kop z hranice vápna pak měli k dispozici Votroci, kulatý nesmysl ale trefil pouze jednoho z hráčů před Sládkovou brankou. Fotbalisté z města pod Bílou věží následně dostali soupeře pod tlak a na Sládka posílali jednu střelu za druhou. Ani jeden z pokusů ale cestu do sítě nenašel. O nůžky se ve skrumáži pokusil Okeke, branku však přestřelil. Nejblíže k vyrovnání byl kapitán domácích Mokrejš, který ale dopadající centr ve skluzu netrefil. Když ani dělovka Poláka do sítě Sládka neprošla, podlehli Votroci Bohemians 0:1.

Hodnocení Bohuslava Pilného

„Řekl bych, že soupeř byl v prvním poločase lepší, jeho hra vypadala lépe, ale žádné větší šance si nevytvořil. My jsme jednu měli, figurovali v ní Okeke a Moravčík. Bohužel jsme ale dostali gól po střele ze střední vzdálenosti. Ve druhé půli se role obrátily. Šli jsme za vyrovnáním, měli jsme i nějaké příležitosti. Abychom ale dosáhli toho chtěného bodu, tak bychom museli dát branku, což se nám bohužel nepodařilo. Chtěl bych ale kluky pochválit za to, s jakým nasazením do utkání šli, obzvlášť ve druhém poločase. Máme před sebou ještě dalších třicet zápasů a je potřeba rozlišovat mezi dílčími porážkami a celkovým úspěchem či neúspěchem, protože ten je ještě daleko.“