Béčko porazilo v posledním zápase Bohemians

12. 6. 2022   |   František Řehounek
Skvělou tečku za letošní sezónou udělal záložní tým Votroků v Uhříněvsi, kde hraje svá domácí utkání rezerva pražských Klokanů. Po velmi kvalitním výkonu si Černobílí odvezli všechny body a v konečné tabulce ČFL skupiny B jim patří šestá příčka.
29. kolo, neděle 12. 6. 2022, 10:15

Bohemians Praha B

2:3
1:1

Branky: 5. Ugwu, 64. Ugwu – 43. Kosař, 51. Kadrmas, 66. Kadrmas.
Rozhodčí: Tesař – Matyš, Tupý.
Žluté karty: nebyly uděleny.
Diváci: 100.

Bohemians Praha B:

Kouba – Damašek, F. Dostál, M. Kadlec, Jirsa – Mareš, P. Vala – Havránek (84. Sarkisyan), Farkaš, Hlinák (46. Bárta) – Ugwu.

Čábelka – Hlaváč, Hruška, Baloun – Zámečník, Jonáš, Kadrmas, Březák (82. Boniš) – Mahr (88. Hypšman), Kosař, Hájek.

Za krásného slunečného počasí vstoupili do utkání lépe Klokani, když se již v 5. minutě dostal z levé strany před Marka Čábelku rychlonohý domácí útočník Michael Ugwu a tváří v tvář hradeckému gólmanovi nezaváhal – 1:0. Stejný hráč po samostatné akci ještě nastřelil břevno svatyně hostí, ale pak se již rozehráli Votroci. Dlouho se jim však nedařilo srovnat skóre, až chvíli před přestávkou prošel domácí obranou Jakub Kosař, jenž překonal brankáře Marka Koubu – 1:1.

Vstup do druhého dějství zápasu patřil Hradci. V 51. minutě poslal Kosař zpětnou přihrávku na nabíhajícího Marka Kadrmase, a ten střelou prakticky z penaltového puntíku propálil všechno před sebou – 1:2.

Domácí však nesložili zbraně a v 64. minutě dokázali vyrovnat, když se na malém vápně Hradce nejlépe zorientoval opět Michael Ugwu, který vyrovnal na 2:2.

Votroci ale tentokrát měli velkou chuť po vítězství, nerozhodilo je ani vyrovnání a naopak, o to více sil vrhli do útoku. Celý zápas byli jednoznačně lepší. S otočením utkání neměli problém, ačkoliv v první půli neproměnili několik tutovek. Poctivě makali celý duel a s ročníkem se rozloučili parádním výkonem.

Záhy se jim to vyplatilo, když po „barcelonské“ kombinaci na jeden dotyk přišel průnik Kosaře do vápna domácích a jeho přihrávku ze skrumáže dostal za Koubova záda opět Marek Kadrmas. Stanovil tak poslední vstřelenou brankou Votroků v sezóně konečné skóre zápasu na 2:3.

Hlavní trenér Karel Krejčík: Utkání s Bohemkou jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme byli po celý zápas lepším týmem. Paradoxně jsme přesto museli otáčet průběh střetnutí, protože domácí šli rychle do vedení. Ale z celého mančaftu jsem tentokrát cítil ohromnou chuť a vůli po vítězství. Skvělý výkon je pro mne odměnou na závěr mého působení u B-týmu a jsem šťastný, že jsme dokázali obsadit konečnou šestou příčku v tabulce. Děkuji svým spolupracovníkům i všem hráčům za práci v celé sezóně. Kluci se se mnou rozloučili skvělým výkonem, bylo to poctivě odmakané, jsem moc rád.