B-tým triumfoval v přípravě počtvrté. Náchod přemohl 2:1

11. 2. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Pátý přípravný duel před startem jarní části ČFL mají za sebou hráči hradecké rezervy. V souboji s Náchodem a bývalým trenérem B-týmu Votroků Karlem Krejčíkem zvítězili 2:1, když všechny branky utkání padly již v prvním poločase.
přát., sobota 11. 2. 2023, 10:00

FK Náchod

2:1
2:1

Branky: 9. Hodač, 26. Hlaváč – 31. Zámečník.
Rozhodčí: Koutník – Bečvář, Vítek.

FC Hradec Králové B:

Strnad (46. Hrnčíř) – Kadrmas (46. Houdek), Holovatskyi (46. Kosař), Baloun – Hlaváč (46. Mahr), Hypšman, Junek, Hájek – Schmoranz, Hodač, Boniš (46. Zengler).

FK Náchod:

Baláž (46. Hladík) – Zámečník (46. Vítek), Locker, Punar (46. Fenz), Knap – Světlík (46. Melichar), Vančák, Bičiště, Havlena (46. Ansorge) – Malý (46. Rojšl), Krejčík (46. Simon).

Votroci vstoupili do utkání aktivně a soupeře do větších příležitostí nepouštěli. Ve 3. minutě se jeden z hráčů Náchoda dostal do zakončení, jeho rána však šla vysoko nad břevno. Chvíli poté zahrál na druhé straně nadějný rohový kop Hájek, gólman hostů ovšem zvládl míč vyboxovat.

Otevřít skóre se podařilo Votrokům v 9. minutě, když se ve skrumáži hráčů před bránou střelecky prosadil Matěj Hodač – 1:0. Pár okamžiků poté ještě poslal slibnou přihrávku do pokutového území Hájek, nicméně Hlaváč prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Po čtvrthodině hry předvedl nebezpečnou akci i soupeř, ale míč namířený na Strnada ze strany skončil v jeho rukavicích.

Ve 26. minutě domácí své vedení navýšili, když si míč na pravé straně zpracoval Schmoranz a přihrál ho Martinu Hlaváčovi, který svou šanci s přehledem proměnil. Vzápětí se však jednomu ze svěřenců Karla Krejčíka podařilo najít skulinu mezi bránícími hráči a poslat balón za záda Strnada. Gólová radost hosty probrala, následně byli aktivní, ale žádný z jejich pokusů mezi třemi tyčemi už neskončil. Po první půli tak vedli Hradečtí 2:1.

Do druhého dějství vstoupily oba celky aktivně, ale žádnou větší šanci si dlouho nikdo nevypracoval. Až v 62. minutě se Hradec dostal do zajímavé akce, tu však žádný fotbalista nedokázal zakončit. O chvilku později předvedli Černobílí v šestnáctce Náchoda závar, z něhož však vzešla jen další nepřesná střela.

V závěrečné čtvrthodině se Votroci pokoušeli něco vymyslet, ale veškerou jejich snahu soupeřova defenziva likvidovala. V 81. minutě měl jeden z Náchodských na kopačce vyrovnání, balón však na přední tyči do sítě neprotlačil, když zamířil jen do boční sítě.

V 86. minutě se nadějně propracoval dopředu Hájek, kterému se podařilo projít přes vyběhnutého gólmana hostů, nicméně hráči soupeře mu v zakončení zabránili. Okamžik poté přihrával Mahr před bránu na Zenglera, ten ovšem hlavičkoval nepřesně. Rezerva Votroků si tak v pátémm přípravném utkání připsala čtvrtou výhru.