B-tým po obratu porazil Vysoké Mýto

4. 2. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík
Čtvrtý přípravný duel před startem jarní části ČFL zvládli svěřenci Aleše Čvančary a Pavla Krmaše vítězně. Krátce po startu druhé půle sice prohrávali s Vysokým Mýtem 1:3, jenže zápas nevzdali a po parádním obratu v závěru utkání nakonec triumfovali v poměru 4:3.
přát., sobota 4. 2. 2023, 10:00

SK Vysoké Mýto

4:3
1:1

Branky: 35. Schmoranz, 72. Mahr, 87. Hodač, 88. Boniš – 21. Benda, 47. Benda, 57. Žahourek.

Rozhodčí: Pavel Fišer.

FC Hradec Králové B:

Vízek (46. Čábelka) – Houdek (60. Kadrmas), Ševčík, Kadrmas (46. Baloun) – Mahr (46. Boniš), Baraniuk (60. Kosař), Kosař (46. Hypšman), Hájek – Schmoranz (46. Hodač), Šípek (60. Zengler), Junek (60. Mahr).

SK Vysoké Mýto:

Zavřel (46. Spálenka) – Javůrek (65. Kabrhel), Lněnička (46. Žák), Valášek (46. Trnka), Hlavsa – Vopršálek, Kabrhel (46. Mokrejš), Wimmer, Kopřiva, Žahourek – Benda.

Utkání bylo zahájeno výkopem domácích. V úvodu zápasu ani jeden z celků neměl větší šanci a ke gólmanům se hra moc nedostávala. V 18. minutě se ze strany pokusil vystřelit Schmoranz, míč ale propadl do zámezí. Chvíli poté šel na Vízka jeden z hostujících hráčů, hradecký brankář však balón pohotově vyboxoval.

Skóre otevřeli až ve 26. minutě hráči Vysokého Mýta, když se jednomu z hráčů podařilo uvolnit a poslat míč do sítě. Hosté po vstřelené brance na chvíli převzali iniciativu. Votroci si ale v závěru pětačtyřicítky stihli připravit odpověď. Akci rozjel na levé straně Hájek, jenž připravil přihrávku pro Filipa Schmoranze, který balón doklepl do nehlídané brány ­– 1:1.

Ke konci první půle ještě běžel na brankáře hostů Junek, ale gólman Vysokého Mýta se k míči dostal dřív a ukryl ho ve své náruči. Po prvním dějství byl tak stav utkání nerozhodný.

Hned v úvodu druhého poločasu získal soupeř opět náskok jedné branky po přesné trefě k zadní tyči. V 57. minutě mělo Vysoké Mýto nebezpečnou příležitost. První střelu se Čábelkovi podařilo vyrazit, na druhou však nestačil a hosté navýšili své vedení na 3:1.

Po necelé čtvrthodině druhého dějství vytvořil slibnou situaci Šípek, ale s pokusem Junka si gólman soupeře poradil. V 66. minutě měli Votroci další šanci, nicméně Hájek poslal míč mimo tři tyče. Až pár chvil poté se Janu Mahrovi podařilo přesnou střelou snížit náskok Mýta na jedinou branku – 2:3.

Okamžik poté byl v nadějné pozici Hypšman, ale balón poslal vysoko nad břevno. Vyrovnat se domácím podařilo až v 88. minutě díky Zenglerově přihrávce na Matěje Hodače, který už míč s přehledem dopravil do sítě. V závěrečných okamžicích Votorci dokonali obrat díky trefě Tadeáše Boniše a o vedení už se pak připravit nenechali. Hradečtí tak porazili celek z Vysokého Mýta 4:3.