Zákroky Bajzy? Nakoply nás, potvrzuje Jakub Kučera

8. 8. 2023   |   Petr Šatalík
První míč do brány pod hradeckým kotlem dopravil Jakub Kučera. Jeho trefa na 4:1 byla krátce po inkasovaném gólu klíčová. Votroci během chvilky opět odskočili Dynamu na rozdíl tří přesných zásahů. Pohotové zakončení záložníka Východočechů sebralo Budějovicím vítr z plachet a definitivně zlomilo jejich odpor.

Jakube, začněme u atmosféry utkání, jaká byla?
Musím říct, že skvělá, moc jsme se na zápas těšili. Čekání bylo dlouhé, ale myslím si, že stálo za to, protože fanoušci byli úžasní. Jsme rádi, že nám utkání vyšlo, navíc jsme ho zvládli za tři body i s pěkným gólovým přídělem.

Nerozhodily vás problémy s elektřinou?
My se soustředili na zápas, na věci kolem jsme nebrali ohled. Chtěli jsme utkání zvládnout a to se povedlo. Jsme za to rádi.

Výsledek hovoří poměrně jednoznačně ve váš prospěch. Přesto Dynamo zejména v první půli nebezpečně hrozilo...
Určitě to nebylo úplně jednoznačné utkání. Ze začátku tam měli dvě, tři dobré příležitosti, kdy to Bajzič (Pavol Bajza) výborně chytil. Nás to nakoplo, dali jsme gól a jsme rádi, že se nám potom podařilo přidat pár dalších. Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.

Sám jsi na startu druhé půle vstřelil branku. Jaké bylo ji slavit pod hradeckým kotlem?
Bylo to super. Jsem rád, že jsme na kontaktní gól na 3:1 ihned odpověděli. Povedlo se mi to umístit na zadní tyč a pak jsem si užil atmosféru, která byla super.

Jak těžké bude tohle setřepat? Výhra je to nádherná, ale už v sobotu hrajete v Ostravě. Baník rozhodně není žádný otloukánek...
Jasně, tohle všechno bylo skutečně úžasné, ale od nového týdne se musíme soustředit na nové utkání. Jdeme zápas od zápasu, čeká nás Baník, nepříjemné prostředí. Budeme se muset plně koncentrovat na to, abychom souboj s ním zvládli.