Votroci si v Juniorské lize připsali další bod. tentokrát v Třinci!

16. 5. 2017   |   Redakce
Zajímavý zápas plný gólů se hrál v rámci 28. kola Juniorské ligy v Třinci. Hosté z Hradce Králové se zkraje zápasu ujali vedení, domácí však na začátku druhého poločasu duel otočili a vedli 2:1. Vítězství se ale nakonec nedočkali, Hradec totiž v závěru vyrovnal a ještě sahal po výhře. Duel nakonec skončil 2:2.

Utkání začali lépe hosté z Hradce Králové, kteří se dostali hned v šesté minutě ze své první větší šance do vedení. Bláha se dostal na pravé straně k centru, jeho prudký míč do šestnáctky skončil na hlavě Tomáše Hynka a hostující hráč nekompromisní hlavičkou pod břevno otevřel skóre duelu, 0:1.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale do žádných šancí se v první půlhodině utkání nedostali. To hosté mohli své vedení zdvojnásobit právě po půlhodině hry, když se ke střele dostal Miker. Jeho rána zamířila do břevna a od něj se odrazila na čáru. Východočeši žádali uznání branky, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat.

Hradečtí odehráli velmi dobrý první poločas a do kabin si odnášeli jednobrankový náskok. Jak hosté první půli zakončili, tak tu druhou načali v naprosto opačné duchu, neboť se Třinec po dvou minutách hry dočkal vyrovnání.

Třinecký útočník Stanislav Vávra si dobře zpracoval přihrávku od Kohoua a z okraje pokutového území zamířil přesně k levé tyči. Vávra zaznamenal již svůj desátý zásah v letošním ročníku Juniorské ligy, 1:1.

Domácí ožili a za devět minut se radovali z obratu ve skóre. Vávra tentokrát našel Kohoua, ale na Dostála si kličkou nepřišel, nicméně míč se odrazil naprosto přesně před volného Maria Latochu, jenž skvěle přeloboval brankáře hradeckého mužstva, 2:1.

Dvacet minut před koncem mohli domácí nejprve zvýšit, když Vávra parádním centrem našel Latochu, jehož hlavička však levou šibenici branky soupeře těsně minula. Na druhé straně mohl srovnat po akci Mikera Breda, ale Adamuška proti jeho prudké ráně vytáhl fantastický zákrok.

Dominik Breda se nakonec čtvrthodiny před koncem dočkal branky a tím pádem také vyrovnání. Hradecký hráč si naběhl na další centr do vápna a střelou z první k tyči rozvlnil síť, 2:2. Hosté nakonec mohli brát i tři body, když pálil dobře Václavek, ale jeho pokus skončil na boční síti.

Utkání tak vítěze nepřineslo, Třinečtí po obratu na začátku druhé půle náskok neudrželi, a oba celky si po remíze 2:2 body podělily.

FK Fotbal Třinec – FC Hradec Králové 2:2 (0:1)

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň (46. Potůček), Lanc, Avdič (46. Lasota), Bujok (60. Puczok) – Kučera, Samiec – Vávra, Žyla, Latocha (73. Melecký) – Kohouo.

FC Hradec Králové: Ikizgül – Dostál (74. Kollár), Střelec, Václavek, Holeš R. – Brokeš – Bláha (78. Brůža), Chocholatý (63. Breda), Miker, Hynek – Zbudil (82. Petřík).

Branky: 47. Vávra, 57. Latocha – 6. Hynek, 76. Breda. Rozhodčí: Dubravský – Polák, Dresler. ŽK: Kohouo – Miker, Bláha. Diváci: 21