Vítězná premiéra kouče Havlíčka! Výhru nad Slováckem řídil Pázler

13. 5. 2017   |   Redakce
Nový trenér Karel Havlíček udělal v sestavě oproti zápasu s Teplicemi hned pět změn. V útoku nastoupil Honza Pázler, uprostřed Petr Schwarz a do obrany se vrátil Marek Plašil s Martinem Noskem. Největším překvapením však bylo nasazení osmnáctiletého Františka Čecha, pro kterého to bylo vůbec první utkání v A mužstvu Hradce Králové.

Utkání začalo pro fotbalisty Hradce Králové přímo skvěle. Již ve 2. minutě se Martan dostal do pokutového území, kde byl nedovoleně zastaven Břečkou. Sudí Marek nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Honza Pázler a s přehledem proměnil. Brankář Daněk šel doprava a šestadvacetiletý útočník střílel přesně na druhou stranu, 1:0. Jednalo se o první jarní gól na Všesportovním stadionu v Malšovicích.

Slovácko se hned snažilo o vyrovnání a přišla možnost Šimka, jenž pálil po nahrávce Navrátila. Pokus šel vysoko nad. Nebezpečně z otočky střílel také Machalík, ale ani tato střela nebyla přesná. Hosté z Uherského Hradiště byli častěji u míče, ale k přímému ohrožení branky Radima Ottmara se nedostávali. Na opačné straně přinesl vzruch na tribuny druhý gól Honzy Pázlera, který padl tentokrát ze hry. Ovšem míč prodlužoval Martan, jenž stál v jasném ofsajdu.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupilo Slovácko o poznání lépe a hned z toho bylo vyrovnání. O to se zasloužil povedenou trefou Jan Navrátil, jenž s pomocí teče překonal Radima Ottmara, 1:1. O pouhé dvě minuty později bylo na Malšáku opět veselo. Po přímém kopu propadl míč až k Pázlerovi, ač tísněn, tak střela z otočky napnula hostující síť, 2:1.

V 60. minutě našel Dan Trubač ideálně Schwarze, ten vrátil kulatý nesmysl zpět na malé vápno a obrana Slovácka měla plné ruce práce. Avšak se štěstím se hosté ubránili. V 70. minutě byli Votroci sakra blízko třetí brance. Střelec Honza Pázler se ocitl zcela sám před Daňkem. Hostující gólman fantastickým zákrokem podržel svěřence kouče Stanislava Levého.

V závěru se Slovácko vrhlo do útoku a zákonitě přicházely brankové příležitosti. Hned u dvou byl Koné, jednou spolehlivě zásahl Radim Ottmar, podruhé sudí Marek pískal ofsajd. Votroci srdnatě bojovali a dotáhli nakonec dnešní zápas do vítězného konce. Po pěti prohrách tedy přichází dlouho očekáváný zisk tří bodů! Navíc stoperská dvojice, jenž od 49. minuty nastoupila ve složení Čech, Bederka, si připsala vůbec premiérový start v nejvyšší české soutěži.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 3. Pázler z PK, 50. Pázler – 48. Navrátil. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Antoníček. ŽK: 61. Schwarz, 78. Žondra, 90. Ottmar – 2. Břečka, 28. Šumulikoski, 49. Šimko, 63. Daníček. Počet diváků: 3022.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Ottmar – Plašil, Nosek (49. Bederka), Čech, Mudra – Janoušek – Trubač (65. Žondra), M. Černý, Schwarz, Martan – Pázler (83. P. Černý).
1. FC Slovácko: Daněk – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Šimko (66. Tetteh) – Daníček, Šumulikoski, Machalík (44. Rezek) – Navrátil, Zajíc (57. Koné), Havlík.