Ve vyrovnaném utkání juniorka nakonec Spartě podlehla 3:4

22. 5. 2017   |   Redakce
Mladí Votroci hostili ve svém posledním letošním domácím utkání pražskou Spartu. Ta na hřiště v Orlické kotlině poslala posílený kádr o hráče prvního mužstva. V soupeřově dresu nastoupil například Aleš Čermák, Holzer, Juliš nebo Konaté. Votroci se soupeřem drželi po celých devadesát minut krok, ale na body to nestačilo. Sparta nakonec v Hradci Králové vyhrála 4:3.

Utkání začalo náporem Sparty posílené o hráče z A-týmu a hned v 11. minutě už se mohl radovat Tiémoko Konaté, který si ukázkově zpracoval centr z pravé strany a střelou na zadní tyč nedal brankáři Lindrovi šanci, 0:1.

Následujících dvacet minut přineslo mnoho šancí a gólovou smršť. Nejprve měl Konaté možnost dát svou druhou branku, jenže jeho střela byla na poslední chvíli sražena pozornou obranou. Toho Hradečtí využili a vrhli se do rychlého protiútoku, na jejímž konci byl ve vápně přesně zakončující Jakub Martinec, 1:1.

Vyrovnaný stav ovšem trval pouhé dvě minuty, jelikož Ssparťané na nic nečekali, ihned po rozehrávce soupeře zatlačili a po krásné kombinaci okolo pokutového území nakonec zakončil ve skluzu Aleš Čermák, 1:2. Na další branku se znovu nemuselo dlouho čekat. Po pěkné individuální akci se Jakub Šípek dostal před Vorla a situaci vyřešil nejlépe jak mohl, když brankáře přeloboval, 2:2.

Ke konci poločasu mohli ještě jít Hradečtí do vedení, ale Vorel senzačně zareagoval na Chocholatého střelu z bezprostřední blízkosti. A tak to byli hosté, kteří dali gól do šatny. Po dlouhém nákopu šel Lukáš Juliš sám na Lindra. Situaci vyřešil s chladnou hlavou, když udělal kličku brankáři a následně zasunul míč do prázdné brány. Hráči tedy šli do kabin za stavu 3:2 pro Spartu.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy aktivně, ale žádnou větší brankovou příležitost si vytvořit nedokázaly. Až po hodině hry po jednom z útoků Sparty se dlouhým Lindrovým odkopem dostal do úniku Šípek, kterého v pokutovém území srazil Vorel a rozhodčí Machálek tak nařídil penaltu. Míč si vzal Petr Václavek a bezpečně také proměnil, 3:3.

Tato branka hru více otevřela. Krátce poté se blýskl Lindr skvělým zákrokem a na druhé straně ani Holeš neuspěl. Ovšem v 68. minutě se exekuce přímého kopu ujal Jakub Moravec a ranou těsně nad zdí vrátil Spartě vedení.

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 3:4 (2:3)

Branky: 25. Martinec, 31. Šípek, 60. Václavek (pen.) – 11. Konaté, 27. Čermák, 42. Juliš, 68. Moravec, Rozhodčí: Machálek – Boček, Pochylý

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Holeš R., Václavek, Martinec, Dostál - Miker, Chocholatý (46. Breda), Brokeš, Trubač - Šípek (76. Zbudil), Hynek

AC Sparta Praha: Vorel - Nový, Sváta (82. Čmelík), Holzer, Havelka, Cabadaj, Špaček (88. Balvín), Moravec, Čermák, Juliš (90. Sumaj), Konaté (72. Císařovský)