VT - Hertha BSC

15. 4. 2023   |   u12
V sobotu 15.4.2023 jsme odehráli velmi kvalitně obsazený turnaj v Berlíně. Hrálo se každý s každým, 1x 25 minut, 7+1.

SESTAVA: Pospíšil, Ježek, Kareš, Čihák, Motálek, Kefurt, Felix, Kučera, Němeček, Drbohlav, Tahal, Brož, Mrázek, Šulc, Pirner, Tichý

Komentář:

V Německu jsme měli možnost odehrát velmi kvalitně obsazený miniturnaj, kde nás čekali převážně soupeři z Bundesligy. První zápas nám trochu trvalo, než jsme přepnuli na tempo soupeřů, a než jsme si zvykli na povrch, který byl odlišný od těch co známe u nás.

Druhý zápas jsme už věděli co nás čeká, a i když konečný výsledek 0:3 vypadá jednoznačně, troufnu si říct, že jsme se Herthou odehráli rovnocennou partii. Byli jsme schopni podržet míč, otáčet hru a celkově jsme měli vysokou kvalitu při práci s míčem. Herně jsme v tomto zápase rozhodně nebyli horším týmem, spíše naopak. Co však tvořilo největší rozdíl byla opět práce v poslední třetině hřiště, kdy hráči Herthy své 3 tutovky s chladnou hlavou promění, naopak my máme na druhé straně také svoje vyložené šance, ve kterých nám ale chybí větší kvalita, jak ve volbě řešení, tak v jeho provedení.

Třetí zápas s VfL Bochum začal lépe soupeř, postupem času jsme ale opět začali předvádět kvalitní hru i my. V 17.minutě jsme zaslouženě ze standardní situace srovnali na 1:1. Následovalo několik závarů na obou stranách, ale bez výsledku. Ve 23.minutě pak bohužel soupeř z brejku odskočil na 1:2. Obrázek hry byl pro nás opět dobrý. Avšak výsledek se rozhoduje ve vápnech, kde jsme byli opět o jeden gól pozadu.

V dalším zápase s Unionem Berlín jsme dokázali vstřelit první branku. Soupeř však brzy reagoval a v polovině zápasu překlopil skóre na svoji stranu 1:2. Na jeho vedení jsme zase dokázali obratem reagovat my a za dvě minuty bylo skóre opět vyrovnané 2:2. Od té doby měl ze hry více soupeř. Několik závarů před naší brankou jsme dokázali ustát a zápas tak skončil remízou 2:2.

Poslední zápas s Gentofte jsme začali výborně. První třetinu zápasu jsme paradoxně prohráli 0:1, kdy soupeř z jediné standardní situace šel do vedení. Hru jsme však měli pod kontrolou my a měli jsme i několik vyložených šancí ze hry, které jsme však neproměnili. Prosadili jsme se tak až stejně jako soupeř z rohového kopu. V polovině zápasu šel ale z brejku opět do vedení soupeř, a pak už to byla vyrovnaná bitva až do konce. Šance byly na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.

Celkově jsme rádi za možnost takovéto konfrontace. Zjištění, že dokážeme hrát a kombinovat i s těmito týmy pro nás musí být motivací zlepšit i zbylé zmíněné aspekty naší hry, a to hlavně hru ve vápně soupeře. Tady jsme viděli, že každý dotek navíc, odskočení míče nebo technická nedokonalost znamená zmaření možnosti skórovat nebo si šanci vytvořit. Zápasy v podobném duchu a tempu bychom potřebovali hrát častěji. Pokud turnaj shrnu, tak jsme určitě spokojeni s předvedenou hrou, kdy jsme v žádném zápase herně nepropadli. Věřím, že pokud se nám podaří z dlouhodobého hlediska zlepšit finální fázi, do příště můžeme uhrát více zápasů nejenom herně, ale třeba i výsledkově.