V Juniorské lize FC Hradec Králové válí! Vyhrál čtvrtý zápas v řadě, odskákaly to Teplice

9. 5. 2017   |   Redakce
Teplice nenavázaly na výhru z Třince a na domácí půdě nestačily na rozjetý FC Hradec Králové. Ten vyhrál už svůj čtvrtý zápas v řadě, když se o góly zasloužili Jiří Miker a jeho jmenovec Bláha. Votroci se tak posunuli na skvělou čtvrtou pozici, ovšem mají stejný počet bodů jako třetí Karviná a druhé Brno.

Utkání začaly lépe domácí Teplice, které byly aktivnější na míči, nicméně ze svých úvodních akcí si žádnou šanci nevypracovaly. Hradečtí hrozili z brejků, ale ani jim nebylo v úvodních dvaceti minutách přáno.

Ve dvacáté čtvrté minutě už se však Votroci mohli radovat, když udeřili ze své první větší šance. K míči se dostal Jiří Miker a přesnou ranou zaznamenal svůj pátý zásah v aktuálním ročníku Juniorské ligy, 0:1.

Přesně po půlhodině hry mohlo být manko domácích dokonce dvougólové, ale po rohovém kopu se vyznamenal brankář Plachý, který si poradil se střelou uvnitř vápna a pohotově ji vyrazil. Žádné jiné šance už první půle nepřinesla, a tak si Hradečtí odnášeli do kabin nejtěsnější možný náskok.

Druhá půle začala podobně jako ta první, Tepličtí byli aktivnější, nicméně se stále nemohli prosadit. Východočeši naopak spoléhali na rychlé brejky a jeden z nich přesně po hodině hry přetavili i ve svou druhou trefu, když pohotovou ránou zamířil do černého Jiří Bláha, 0:2.

Deset minut před závěrečným hvizdem mohli domácí snížit, když se po nepovedeném přímém kopu ze strany Hradce vydali do brejku, ale brankář Hradce si připsal vydařený zákrok a zakončení soupeře vyrazili na rohový kop.

Zápas, který byl velmi skoupý na šance i pohledné momenty, tak ovládl hostující FC Hradec Králové, jenž si po výsledku 2:0 odvezl ze severu Čech všechny tři body.

FK Teplice – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

FK Teplice: Plachý – Weber (79. Vobecký), Svoboda, Berešík (73. Zárybnický), Švejda (59. Kučera), Žitný, Šup, Král, Kodeš, Richter, Šilhan (56. Kotrba).

FC Hradec Králové: Ikizgül – Václavek, Holeš R. (90. Chocholatý), Schwarz (90. Dostál), Brokeš, Holeš T., Střelec, Bláha (64. Hynek), Šípek (86. Zbudil), Bederka, Miker (80. Kollár).

Branky: 24. Miker, 59. Bláha. Rozhodčí: Váňa – Leška, Šťastný. ŽK: Šilhan – Kodeš, Schwarz. Diváci: 100.