Severočeši byli nad síly Votroků, FC Hradec Králové – FK Teplice 0:2

7. 5. 2017   |   Redakce
Proti Teplicím vyběhla totožná jedenáctka Votroků, která se minulý týden prezentovala sympatickým výkonem proti Karviné. Na lavičku usedl tedy například Tomáš Malinský, Honza Pázler nebo Adam Vlkanova.

Na první velkou šanci dnešního utkání čekali diváci pouhých pět minut. Teplický Fillo ideálně našel Vošahlíka, který v samostatném nájezdu brankáře Ottmara překonat nedokázal. Následnou dorážku Kučery opět bravurně zlikvidoval hradecký Ottmar. Slibná možnost byla k vidění i na druhé straně, kdy po centru Janouška zakončoval Hůlka. Jeho volej však mířil těsně mimo. Ve 12. minutě po centru Mudry zahrál v pokutovém území rukou hostující Hyčka, ale píšťalka sudího Zelinky zůstala němá.

Ve skvělé formě hrající Martin Fillo předvedl své umění o pár okamžiků později, když zpoza vápna vypálil nebezpečnou jedovku. Radim Ottmar měl opět plné ruce práce. Okolo 20. minuty měly Teplice hned tři vyložené brankové příležitosti. Nejprve šel sám na domácí svatyni Červenka, poté zakončoval Vošahlík a ve stoprocentní šanci se ocitl také Krob. Všechny zmíněné příležitosti skvěle vychytal brankář Ottmar a neskutečně podržel Votroky.

Hradečtí se z tlaku vymanili až v závěru první půle a hned z toho byla možnost Dana Trubače. Toho vybídl střídající Tomáš Malinský, ale obětavý zákrok Jeřábka srazil balon na rohový kop. Z něho se již Votroci neprosadili. Naopak udeřit mohlo na druhé straně, nicméně Vondrášek na znovu famózního Ottmara nevyzrál.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky mohli jít fotbalisté Hradce Králové nečekaně do vedení. Honza Pázler, jenž v druhém dějství nahradil Ladislava Martana, parádně vyslal Pavla Černého, který přeloboval vyběhnutého Grigara. Kulatý nesmysl však ke smůle Votroků v brance hostů neskončil. Co se nepovedlo Hradci, tak to zvládli hned vzápětí svěřenci kouče Daniela Šmejkala. V 54. minutě se po rychlé akci dostal ke střele teplický Vošahlík a přesnou střelou rozvlnil domácí síť, 0:1.

Hradečtí se hned pokusili o vyrovnání a po přízemní střele Mudry musel gólman Grigar vytasit pohotový zákrok. Neuchytil se ani pokus Dana Trubače, jenž šel těsně vedle levé tyčky teplické branky. Teplice mohly zvýšit vedení v 76. minutě, kdy se na zadní tyči objevil exhradecký David Vaněček, ale hradeckou branku netrefil. Hostující Grigar musel být v pozoru i po šanci agilního Honzy Pázlera, který v 83. minutě pálil z dobré pozice.

O osudu celého utkání definitivně rozhodla 88. minuta a druhá branka Teplic. Tu zařídil po ideálním centru z levé strany David Vaněček, 0:2. Fotbalisté Hradce Králové tedy popáté v řadě prohrávají a zůstávají i nadále na patnácté sestupové pozici v tabulce ePojisteni.cz ligy.

FC Hradec Králové – FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 55. Vošahlík, 88. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Batík. ŽK: 63. Krátký – 22. Šušnjar, 74. Jeřábek.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Trubač, Jirsák (35. Malinský), M. Černý, Janoušek, Martan (46. Pázler) – P. Černý (75. Šípek).
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Hyčka (85. Vachoušek), Soungole, Fillo, Kučera, Vošahlík (90+2. Král). – Červenka (77. Vaněček).