Reprezentační pauzy Votrokům svědčí

31. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Výhrou nad Plzní Votroci leckoho překvapili, svým způsobem se ale dala čekat. Zapadá totiž do statistiky zápasů, které v posledních letech Hradečtí odehráli bezprostředně před reprezentačními přestávkami.

Od léta 2018 hráli Votroci jedenáct zápasů bezprostředně před reprezentační přestávkou. A bilance těchto utkání je unikátní – deset Hradec zvítězil, jednou remizoval. Poslední výhru si černobílí připsali o minulém víkendu proti Plzni. „Určitě je to náhoda. Ale obecně u všech týmů platí, že mají před přestávkou speciální motivaci. Nikdo nechce, aby bylo po porážce v klubu dusno čtrnáct dní,“ usmívá se kapitán Adam Vlkanova, který celou tuto dosavadní hradeckou sérii prošel.

Technicky vzato jednou před pauzou vyhrazenou pro národní týmy Votroci i prohráli – to když letos na jaře padli v Líšni poměrem 1:2. V tu chvíli to pro ně však poslední předreprezentační duel být neměl. Následovat měl ještě zápas s Jihlavou, ten ale covidová karanténa odložila až do pauzy. A v něm Votroci zvítězili 4:0.