Pohled na sezónu začneme u nejdůležitějšího ukazatele, který se týká vstřelených a obdržených branek. Votroci byli v tomto ohledu slabí v ofenzivě, ve čtyřiatřiceti zápasech nasázeli pouhých devětatřicet gólů – méně jich zapsalo pouze českobudějovické Dynamo. Pražská Slavia, která ovládla tuto statistiku, zaznamenala osmadevadesát přesných zásahů.
Na druhé straně hrací plochy byli hradečtí fotbalisté podstatně lepší. Za celý ročník obdrželi pouhých šestačtyřicet gólů – pevnější defenzivy měly pouze celky Boleslavi, obou pražských „S“ a Plzně. Nejhorším týmem byly v tomto ohledu Teplice, které z vlastní sítě lovily hned sedmašedesát míčů.
Nižší počet vsítěných branek souvisí s malou úspěšností střelby, kterou Votroci vyšroubovali na pouhých 10,6 %. Horší efektivitu v zakončení měly pouze týmy Pardubic a Mladé Boleslavi. Také této statistice vládla Slavia Praha, která své číslo dotáhla na parádních 19,4 %.
Východočeši nebyli týmem, který by diktoval tempo utkání, balón průměrně drželi po 46,9 % hrací doby. Méně si míče užily celky Teplic, Zlína a Bohemians. Dominanci při kontrole hracího předmětu znovu ukázala pražská Slavia, která svou cifru vytáhla přes 61 %.
V kombinační hře Votroků však lze spatřit výrazný posun. V sezóně 2021/22 si Hradečtí zvládli vyměnit 12 379 přihrávek. V nedávno skončeném ročníku to bylo již 13 394 pasů. V této statistice Východočeši opustili poslední příčku soutěže, na kterou spadli pražští Bohemians.
Hráči z města pod Bílou věží ovládli nepříliš populární disciplinární statistiky. Za sezónu 2022/23 spáchali 524 nedovolených zákroků – žádný jiný tým FORTUNA:LIGY se přes hranici 500 přestupků nedostal. České Budějovice, které faulovaly nejméně, zapsaly jen 387 prohřešků. Celkově Votroci posbírali osmašedesát žlutých a jedenáct červených karet. V každém z těchto ukazatelů byli nejtrestanějším mužstvem soutěže. Inkasovali také nejvíce gólů z pokutových kopů. Jejich protivníci se z penaltového puntíku prosadili celkem šestkrát.