Poslední krok k duelu o Evropu, Votroky čeká odveta s Teplicemi

20. 5. 2024   |   Vojtěch Vrba
Svěřenci Davida Horejše dokázali porazit Teplice 1:0, když jedinou branku nedělního duelu Na Stínadlech vstřelil Matěj Koubek. Hradečtí se přiblížili historické účasti v evropských pohárech. Svou účast v bitvě o mezinárodní scénu potřebují Votroci stvrdit v sobotu 25. května, kdy od 18:00 přivítají Skláře v odvetném klání Pod Lízátky. Dorazte podpořit Východočechy na poslední domácí zápas sezóny.

V prvním duelu finále skupiny o Evropu se nejprve radovali Severočeši. Trefě Čeperkaie však předcházel zřetelný ofsajd, pro který branka nemohla platit. Na druhé straně se do slibné šance dostal Vašulín, jeho střelu dokázal brankář Ludha vyrazit nad sebe. Balón sice nabral zpětnou rotaci, ale gólman Teplic jej zvládl poslat do zámezí druhým zákrokem.

Domácí příznivce mohl na startu druhé půle znovu rozradostnit Čeperkai, jeho střela ale mířila mimo Zadražilovu svatyni. Následně měl největší šanci utkání Vašulín, jenž ale z brejku nedokázal překonat vyběhnutého Ludhu. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel v 74. minutě, kdy si Štěpán Harazim vysloužil červenou kartu. I přes početní nevýhodu se fotbalisté ze soutoku Labe s Orlicí dokázali prosadit, když se po šťastném odrazu prosadil nechytatelnou ranou  Matěj Koubek. Votroci si tak odvezli ze Stínadel jednogólový náskok a lepší výchozí pozici pro domácí odvetu.

V aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY se ve vzájemných utkáních Votroků se Skláři radovali pouze Východočeši, kteří třikrát zvítězili nejtěsnějším rozdílem – 1:0. Stejný výsledek měl také nedělní duel Na Stínadlech. Celková historická bilance hovoří v prospěch hradeckých fotbalistů, kteří o víkendu zapsali dvaadvacátou výhru. Teplice ovládly vzájemný duel dvacetkrát, v devíti případech se body dělily.

Na zápas si už nyní můžete vsadit u generálního partnera klubu, společnosti Tipsport.