Moje šance? Mohla to být pěkná odpověď, mrzí Ladislava Krejčího

23. 7. 2023   |   Ondřej Urban, Lukáš Foff
Ladislav Krejčí si připsal premiérový start za Hradec v tuzemské nejvyšší soutěži. Votroci nastoupili v prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY na hřišti pražské Slavie. Sešívaní šli v samotném úvodu do vedení, které mohl krátce po změně stran smazat právě zkušený křídelník. Svou šanci však neproměnil a svěřenci Jindřicha Trpišovského pak svou výhru pojistili.

Láďo, po roce jsi naskočil do soutěžního zápasu, jaký byl?
Jelikož jsme prohráli, tak jsem si to moc neužil. Myslím si, že první poločas byl z naší strany bojácný. Bohužel se stalo přesně to, o čem jsme se bavili. Říkali jsme si, že takhle do toho nemůžeme jít už proto, abychom nedostali rychlý gól… a ve třetí minutě jsme prohrávali 0:1, což je tady na Slavii velký problém. Celý první poločas od nás byl ustrašený. Neměli jsme balón, neudrželi jsme se na něm a vůbec jsme se nedostali do hry. Ve druhé půli jsme se trochu zvedli a malinko začali hrát. Vyústilo to do mé šance, kterou jsem bohužel neproměnil. Třeba jsem tam mohl zápas změnit, ale bohužel to tam nepadlo, Slavia potom přidala druhý gól a pak už to bylo těžký.

Dokážeš najít příčinu toho, proč jsme inkasovali tak brzy?
Těžko říct, připravovali jsme se na to, ale za nás tam prolítl dlouhý balón, soupeř předvedl dobrý náběh, dal centr před bránu a bylo to tam. Ještě si vyhodnotíme u videa, kde byla přesně ta chyba. Těžko se mi to hodnotí ihned po zápase, ale na tyhle věci jsme se připravovali a bohužel to takhle dopadlo. Na druhou stranu, stejná chyba byla i to, že já svou šanci neproměnil.

Co se tam stalo?
Přišel tam skvělý centr od Horyho (Daniela Horáka), který byl trochu tečovaný. Já jsem si na něj počkal, protože jsem věděl, že Hory to umí dát do kapsy, takže jsem si to pohlídal a najednou jsem byl před gólmanem. Měl jsem to na svou slabší nohu, což není omluva – měl jsem to líp umístit, nebo to dát nahoru, ale trefil jsem jen nohu gólmana. Bohužel jsme měli jen tu jednu šanci a ta měla být proměněná.

Pro tebe to byl asi speciální zápas i tím, kde se hrálo. Fanoušci na tebe nezapomněli a přivítali tě nepříliš lichotivými pokřiky. Vnímal jsi to?
Samozřejmě to slyším, ale určitě mě to nijak neovlivňuje. Je to rivalita, ve Spartě jsem něco odehrál a tady na to nejspíš nezapomenou. Jenom škoda, že jsem nedal branku, mohla to být pěkná odpověď.

Zdálo se mi, že hřiště se dost trhalo, bylo to tak?
Jasně, tráva je tady nově položená, což znamená, že než se pořádně chytne, tak se trhá. Pro mě to ale takový problém nebyl. Na nás, kteří jsme lehčí, to není tolik znát. Těžším hráčům se to však trhalo hodně. Viděl jsem Vášu (Daniela Vašulína), že vytrhával kusy trávy, ale s tím se bohužel nedá nic dělat, to tak prostě je a nemůžeme se na to vymlouvat. Hřiště bylo pro oba mančafty stejné.