Mladí Votroci udeřili v závěru a z Bohemky si odvezli všechny body

29. 5. 2017   |   Redakce
Sezonu 2016/17 mají za sebou už i fotbalisté Bohemians Praha 1905 a Hradce Králové. Úspěšnější nakonec byli hostující votroci, kteří v Ďolíčku sice prohrávali, ale zápas otočili. Rozhodující gól vstřelil v 77. minutě Jiří Miker, o třináct minut později pak pojišťoval výhru Hradce gólem na 3:1.

Utkání hrané na stadionu ve vršovickém Ďolíčku bylo zároveň posledním pro oba celky v letošní sezóně. Úvod byl oboustranně opatrný a diváci se větších šancí nedočkali. Domácí postupem času začali více hrozit z brejků a nakonec se po půlhodině hry dostali do vedení. Bernardo Frizoni si zaběhl za obranu na přesnou kolmici a sám před brankářem zakončil neomylně po zemi na zadní tyč, 1:0.

Za osm minut si domácí družina vypracovala další šanci, když si míč z pravé strany navedl na střelu Kostka. Jeho tvrdá rána nadělala Stejskalovi velké starosti, ale nakonec ji brankář votroků dokázal s vypětím sil vyrazit.
Minutu před koncem poločasu navíc hosté ze své první šance v zápase vyrovnali. Po faulu Blechy zahrávali přímý kop z hranice vápna, k němuž se postavil Petr Václavek a fantastickou střelou přes zeď zatočil míč přesně do vzdálenější šibenice, 1:1.

Druhý poločas, do nějž oba celky vstupovaly za nerozhodného stavu, byl dlouho vyrovnaný a opět se čekalo na šance.

Bohemians ze své herní převahy nic nevytěžili, a tak dvanáct minut před koncem inkasovali rozhodující gól. Za obranu si naběhl po levé straně nehlídaný Jiří Miker, který přesprintoval skoro polovinu hřiště a své sólo zakončil nekompromisní ranou na zadní tyč, 1:2.

Domácí museli vrhnout všechny síly do útoku, pokud chtěli v závěrečném utkání sezóny bodovat. To se jim však nepovedlo a navíc v poslední minutě Hradec přidal třetí trefu. Jiří Miker zůstal znovu úplně zapomenutý za obranu, vydal se sám na branku, udělal Šrámkovi kličku a pohodlně zakončil do prázdné branky, 1:3. Hradec se tak se sezónou 2016/17 rozloučil vítězně, když na Bohemce uspěl 3:1 a v celkovém pořadí obsadil krásnou čtvrtou příčku.

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 1:3 (1:1)

Bohemians Praha 1905: Šrámek – Brak, Rothe, Blecha (77. Charvát), Kostka, Frizoni, Káš, Vacík, Fotr (65. Horizrál), Mitrovič (58. Vrána), Věchtík.

FC Hradec Králové: Stejskal – Holeš, Václavek, Martinec, Bláha (80. Petřík) - Chocholatý (63. Bičiště), Střelec, Zbudil (55. Breda), Brokeš - Miker, Hynek.

Branky: 29. Frizoni – 77. a 90. Miker, 44. Václavek. Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Koval. ŽK: Blecha, Mitrovič, Rothe, Káš – Miker, Bláha. Diváci: 150.