MOL CUP: Hattricky Pázlera a Zorvana! Votroci s přehledem postoupili

23. 7. 2017   |   Redakce
Los 1. kola domácího poháru MOL CUP 2017/2018 proti sobě postavil tým krajského přeboru a Fortuna národní ligy – FC Hradec Králové zavítal do Červeného Kostelce. Na fotbalový stadion desetitisícového města si našlo cestu 1385 příznivců kopané. Ti si fotbalové odpoledne užívali plnými doušky a během devadesáti minut viděli i celou řadu pěkných akcí, které okořenilo hned osm branek.

O favoritovi utkání nemohlo být pochyb. Votroci svého soupeře přehrávali od prvních minut a prosadili se i střelecky. Zejména Honza Pázler, který během prvních pětačtyřiceti minut vstřelil hattrick. K němu se ještě přidali Zorvan se Schwarzem a výsledek poločasu byl stanoven na 5:0.

Všechny branky byly místními fanoušky oceněny potleskem, ale ten největší přišel po půlhodině hry při akci domácího týmu. Kostelecký Hundák se dostal těsně za polovinou k odraženému míči, když byl hostující brankář Vízek vyběhnutý mimo své teritorium a technickou střelou se ho pokoušel přehodit. Mladý královéhradecký gólman se však stačil vrátit a pohodlně míč stáhnul do své náruče. Místní příznivci tuto akci i tak odměnili bouřlivým aplausem

Co místnímu útočníkovi nevyšlo v první půli, vyšlo ze začátku druhé. Hostující obrana zaspala, míč se dostal k Hundákovi a ten rozvlnil síť za marně se natahujícím Vízkem, 1:5. Tlak však i nadále zůstal na straně Votroků, kteří se opět usadili před soupeřovou šestnáctkou a pokoušeli se prosadit gólově. Blízko k tomu měl v sedmdesáté minutě Schwarz, který zpoza vápna orazítkoval břevno Kobosovy svatyně. Toho o deset minut později napodobil Súkenník nastřelením tyče levé.

Hradec se tak brankově prosadil až v 82. a v 84. minutě, kdy svůj druhý a třetí gól zařídil Filip Zorvan. Ten si v prvním případě narazil před vápnem se Súkenníkem a střelou od pravé tyče navýšil skóre na 6:1 pro Votroky. Branka na 7:1 začala již u gólmana Vízka, který rychle vysunul Jirsáka, ten pravou českou uličkou vyzval ke sprintu Krátkého, pro něj již nebylo nic složitého najít před brankou osamoceného Zorvana. Ten svým třetím gólem stanovil konečný výsledek 1:7. Votroci splnili povinnost postupu a mohou se těšit na 2. kolo českého poháru MOL CUP.

SK Červený Kostelec – FC Hradec Králové 1:7 (0:5)
Branky:
51. Hundák - 8., 13. a 43. Pázler, 31., 82. a 84. Zorvan, 42. Schwarz. Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Vodrážka. ŽK: 79. Koval. Počet diváků: 1385.

Sestavy: SK Červený Kostelec: Kobos – Kováčik, Vejman, Koval, Štelzig (47. Runkas) – Bárta (75. Hála) - Srkal, Petrů, Barták, Hundák (53. Martínek) – Hlava.
FC Hradec Králové: Vízek – Mudra, Bederka, Nosek, Trávníček – Schwarz, Jirsák – Martan (46. Krátký), Zorvan, Vlkanova (66. Žondra) – Pázler (46. Súkenník).