KP MP 1. kolo Náchod

8. 9. 2024   |   u08
Získali jsme první zkušenosti z krajského přeboru mladších přípravek

Své oficiálně první vystoupení v krajském přeboru mladších přípravek má za sebou tým FCHK U8 a nemusíme se za nic stydět. Poměřili jsme síly se třemi týmy ve formátu 4+1, 2x15 minut.

V krajském přeboru se budeme setkávat se staršími protihráči a dnes to bylo znát. Zejména zápas proti Jičínu byl velmi náročný, o to více si ceníme nasazení a odvahy kluků, kteří se nebáli jít do soubojů, z čehož jsme vybojovali i první vstřelené góly. Postupem času se kluci otrkali a s Novým Městem nad Metují to již bylo vyrovnané, kdy nám utekl jen jeden ze 4 poločasů a v konečném skóre nám k výhře chyběly 4 góly. Ve velmi teplém počasí a po dlouhém dni jsme nakonec od 13. hodiny nastoupili proti domácímu Náchodu. Kluky jsme nabádali, aby se nebáli jít do volného prostoru, dovolili si kličku 1 na 1 a stříleli. To se ze začátku dařilo, do hry se zapojovali i brankáři, pár rohů jsme rozehráli nakrátko a podařilo se několik samostatných úniků zakončených gólem. Nicméně na konci nás Náchod, stejně jako Jičín, vysoko přehrál.

Úspěchem jsou odvezené zkušenosti z krajského přeboru a 20 vstřelených gólů. Prezentovali jsme se fotbalovostí a nebojácnou hrou. Trefila se více jak polovina zúčastněných hráčů a výkony brankářů zaslouží potlesk. Do dalších klání budeme pracovat na rozehrávání od branky a dodržování rozestavení obrana - útok.

Klukům děkujeme za účast a výkony a rodičům za podporu!