Jak se dařilo Votrokům v reprezentacích

17. 11. 2021   |   FC Hradec Králové
Liga se o uplynulém víkendu zastavila, aby měly reprezentační výběry možnost sehrát utkání na mezinárodní úrovni. Pozvánky do mládežnické reprezentace se tentokrát týkaly hned kvarteta Votroků napříč věkovými kategoriemi. Jedenadvacítku čekaly dva kvalifikační duely, tým do devatenácti let absolvoval herní soustředění ve Španělsku a tým U18 a U16 sehrál dvojici přípravných utkání s našimi sousedy. Přečtěte si, jakou stopu v těchto zápasech zanechali Votroci.

U21

Anglie – Česko 3:1

Denis Donát odcestoval s Lvíčaty do Burnley, ale pro problémy se svalem nebyl nominován k zápasu.

Slovinsko – Česko 1:1

Denis Donát byl na lavičce náhradníků připraven nastoupit.

Lvíčata i nadále drží v kvalifikaci o EURO postupové první místo. O tři body vzdálená druhá Anglie má však kromě lepšího vzájemnému zápasu také dva zápasy k dobru.

U19

Slovensko – Česko 1:2

Daniel Kutík nastoupil do druhého poločasu za stavu 1:0 pro Česko.

Norsko – Česko 4:1

Daniel Kutík odehrál celé utkání a do statistik zápasu se zapsal žlutou kartou.

Oba duely byly sehrány v rámci herního soustředění ve Španělsku.

U18

Rakousko – Česko 0:0

David Jurčenko byl na hřišti do 70. minuty, pak byl vystřídán.

Rakousko – Česko 3:2

David Jurčenko se na hřiště oproti minulému zápasu naopak dostal právě v 70. minutě. Byl tak u toho, když český výběr obdržel Kameriho vítěznou branku na 3:2.

Osmnáctka sehrála oba přípravné zápasy během pobytu v rakouském Mattersburgu

U16

Česko – Německo 3:2

Adam Binar nastoupil v základní sestavě, a ačkoliv byl v 65. minutě po druhé žluté kartě vyloučen, tak si stihl připsat gólovou přihrávku při druhé české brance. Adam před svou asistencí napadal německého obránce u jeho obranné brankové čáry a šikovně ho zvládl obrat o míč a přihrát do gólovky Vojtěchu Hranošovi.

Česko – Německo 1:3

Adam Binar odehrál úvodních 61 minut a poté byl střídán. Největší příležitost ke skórování měl krátce před koncem poločasu, ale jeho rychlou přízemní střelu z hranice pokutového dokázali němečtí mladíci srazit na roh.

Svědkem obou přípravných utkání byl Chomutov.