Hradec je jedna velká rodina, usmívá se Matěj Koubek

před 2 dny   |   Vojtěch Vrba, Petr Šatalík
Svěřenci Davida Horejše ukončili čekání na první venkovní výhru v sezóně, když porazili Dynamo České Budějovice 2:0. Svým gólem v nastavení pojistil Votrokům tři body útočník Matěj Koubek, který se na hřiště dostal až v 90. minutě. Talentovaný ofenzivní fotbalista přitom zapsal vůbec první říjnový start v české nejvyšší soutěži.

Matěji, gratulace k prvnímu venkovnímu vítězství v sezóně. Jak bys zápas hodnotil?
Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. I když na tom Dynamo není bodově ani výsledkově úplně nejlépe, myslím si, že jejich výkony i hra jsou na velice slušné úrovni. Věděli jsme, že to bude těžké. O to víc si vítězství vážíme a věříme, že se od něho odpíchneme i dál.

Jak složitá byla mentální příprava na duel s posledním celkem tabulky?
Je to zrádné, člověk nesmí nic podcenit a zároveň dobře ví, že soupeř do toho půjde se vším, co má. My si samozřejmě uvědomujeme, že náš kádr má kvalitu, je dostatečně široký. Dobře jsme ale věděli, že první gól bude hodně důležitý. Pro nás přišel v perfektní čas, krátce před poločasem, pro soupeře to byl naopak direkt. Ve druhé půli jsme už Budějovice k ničemu nepustili a v závěru naše vítězství pojistili.

Ty jsi svou brankou v nastavení pečetil výhru Votroků. V Budějovicích ses prosadil již podruhé...
Jsem velice rád, že jsem gól dal. Teď jsem v A-týmu nedostával tolik příležitostí, o to víc jsem šťastný, že jsem tentokrát mohl přispět ke třem bodům, které si vezeme domů. Pomůže mi to i do další práce, jelikož u útočníka jsou góly to nejzásadnější.

Jak důležité je tohle vítězství pro tým? Plný počet bodů vezete z hřiště protivníka poprvé v sezóně...
Strašně moc, ale ani ne tak z toho důvodu, že je to první venkovní výhra. Každé vítězství je pro nás stěžejní, protože je to způsob, kterým se v tabulce můžeme dostat na pozice, na kterých chceme být.

Jak moc zásadní byla branka Jakuba Kučery na konci první půle?
Extrémně. Víme, že standardní situace máme silné a já osobně mu to neskutečně přeju. Byl ve složité situaci, dvakrát zraněný, nepomohla mu ani červená karta proti Baníku Ostrava. Jeho gól do šatny byl rozhodující. Prvních pětačtyřicet minut jsme nehráli dobře, Budějovice byly dle mého nebezpečnější. Branka ale duel otočila na naši stranu, po přestávce jsme podali super výkon a už jsme soupeře do ničeho nepustili.

Jak důležitá byla podpora fanoušků? Dorazil jich opět nemalý počet…
Musím říct, že od doby, co jsem v Hradci, si fanoušků neskutečně vážím. Vlastně je to tak, že s námi žijí. Nejen na výjezdech, ale i na domácích zápasech. Já sám mám mezi nimi i několik kamarádů. Mám rád Hradec jako město i zdejší lidi. Je to jedna velká rodina. Někomu to možná bude připadat jako klišé, ale já se to říct nebojím, protože to tak opravdu vnímám.