Honza Pázler vystřílel juniorce v Liberci všechny body

24. 4. 2017   |   Redakce
Votroci se díky bodovému exportu z hřiště Slovanu Liberec i nadále drží ve špici tabulky Juniorské Ligy. Hradecký snajpr Honza Pázler jim vystřílel tři body trefou z úvodu utkání. Po zbytek hrací doby byli hosté v defenzivě stoprocentní, v čemž svým mladším spoluhráčům pomohl i zkušený Jirka Lindr svými brilantními zákroky.

Úvod utkání patřil domácím, kteří Votroky sevřeli na jejich vlastní polovině. Ovšem jak to bývá, Hradec se z defenzivy vymanil a gólově udeřil hned po deseti minutách ze své první výraznější šance. Míč se zprava dostal rychle na střed, odkud putoval přesný oblouček na nabíhajícího Jana Pázlera a ten se sám před brankářem neukvapil a zakončil přízemní ranou přesně k tyči, 0:1.

Domácí byli po úvodním gólu mírně opaření, z čehož těžili znovu Votroci, kteří po stranách hřiště podnikali rychlé brejky, ale nic z nich, kromě rohových kopů, nevytěžili. Po půlhodině hry nakonec aktivita Slovanu vyvrcholila první velkou šancí, když se po centru z pravé strany opřel do míče v pádu z voleje Da Silva, ale jeho ránu zastavila pravá tyč.

Liberec měl v závěru poločasu velký tlak a svíral svého soupeře, ovšem vyrovnání se nedočkal, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro FC Hradec Králové.

Druhý poločas byl dlouho taktickou bitvou. Domácí museli dohánět jednobrankovou ztrátu, zatímco hosté mohli pohodlně bránit a spoléhat se na rychlé brejky. První šanci zaregistrovali diváci až čtvrthodiny před koncem, kdy domácí mohli vyrovnat. Centr z pravé strany našel hlavu Da Silvy, který se do svého zakončení položil v pádu, ale brankář Lindr vytasil klíčový zákrok na brankové čáře.

Za tři minuty na druhé straně mohli hosté zpečetit svou výhru a dokonce se dočkali po centru druhé branky, ta však pro těsný ofsajd nemohla být uznána. Obrana Hradce pracovala velmi dobře a zblokovala nesčetné množství střel. Skvěle jí pomáhal i brankář Lindr, který se v závěru blýskl dalším povedeným zákrokem, když u své pravé tyče zlikvidoval nebezpečnou ránu z dálky. Liberec se ke konci utkání snažil vyrovnat, ale ani přes svůj tlak se mu to nepovedlo. FC Hradec Králové si tak ze severu Čech odvezl tři body po nejtěsnější výhře 1:0.

FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branka: 10. Pázler. Rozhodčí: Severýn – Pfeifer, Vitner. ŽK: Isah, Obročník – Brokeš, Václavek, Bláha, Hynek. Diváci: 80.
FC Slovan Liberec: Kolář – Isah, Chlumecký, Obročník, Šulc, Barac, Kouadio (80. Micovčák), Čuřík, Polák, Da Silva (87. Blažek), Heppner (69. Kazda).
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Václavek, Bederka, Bláha (91. Chocholatý), Zbudil (46. Holeš), Brokeš, Střelec (46. Hynek), Dostál - Pázler, Miker (83. Kollár).