Hlasujte pro trefu Matěje Ryneše v anketě Gól měsíce dubna

12. 5. 2023   |   Petr Šatalík
Na tu branku si fanoušci Votroků vzpomenou rychle. Krásná rána Matěje Ryneše z dobrých pětatřiceti metrů rozhodla utkání s Brnem, Hradec díky výstavní trefě zvítězil na půdě Zbrojovky 2:1 a ukončil tak čtyřzápasové čekání na výhru. Parádní gól byl nyní zařazen do boje o nejkrásnější zásah v měsíci dubnu.

Pro gól Matěje Ryneše můžete hlasovat zde.

Výstavní trefa padla na startu druhého poločasu duelu Votroků se Zbrojovkou. Hradec hrál po první půli s Brnem nerozhodně – 1:1. V 52. minutě se balón dostal ke Smržovi, který se ho v roli posledního hráče snažil rychle odkopnout. Míč trefil Klímu, jenž byl v osobním souboji s Hladíkem a odrazil se do volného prostoru, kde jej přebral Matěj Ryneš. Ten si jediným pohledem zkontroloval gólmana Berkovce, posunul si merunu na svou silnější levačku a následně vyslal projektil dokonalých parametrů, kulatý nesmysl lízl břevno svatyně Moravanů, od nějž se odrazil do sítě. Votroci díky tomuto zásahu odvezli pod Bílou věž tři důležité body.