Filip Zorvan: V Kostelci jsem nebyl na krok líný a byl z toho hattrick!

24. 7. 2017   |   Redakce

Votroci mají první kolo MOL CUP úspěšně za sebou. V nedělním podvečeru si poradili s účastníkem krajského přeboru týmem SK Červený Kostelec 7:1. O pěknou porci branek se podělila pouze trojice hráčů Pázler, Zorvan a Schwarz. Prvně dva jmenovaní se trefili hned třikrát, Honza Pázler dokonce za prvních pětačtyřicet minut pobytu na hřišti.

To Filip Zorvan odehrál celou porci pohárového času. Svoje branky si rozdělil jak na začátek, tak hlavně na konec utkání, kdy v poslední desetiminutovce stanovil konečný brankový účet. Jak utkání viděl? „Pro nás je každé utkání těžké. Šli jsme do něj s tím, že rozdíl tří tříd mezi mužstvy musí být vidět! Hráli jsme na to, abychom vstřelili co nejvíce branek a lidem ukázali líbivý fotbal. To se nakonec podařilo, hlavně v prvním poločase a vyhráli jsme i oba poločasy. Ten druhý však mohl být přeci jen lepší."

Na výsledku ses podílel hattrickem. To potěší …Každý gól potěší. Gólů není nikdy dost. Já osobně jsem rád za každou branku, ale v podstatě je jedno, kdo je nastřílí. Hlavně, že vyhráváme! Doufám, že si to přeneseme do ligy. Takovou tu pohodu, skórovat a svými výkony hlavně bavit fanoušky. Snad je na Malšák přilákáme.

Tvé góly přišly převážně z rychlých protiútoků …Vše vyplynulo ze hry. Rychlý kontr, balón do strany a centr do kapsy, nebo pod sebe. Trenér po nás chce, co nejvíc lidí aby chodilo do vápna. Dneska jsem byl sám za sebe rád, že jsem nebyl líný na krok, počet hráčů jsem ve vápně doplnil a na zadní tyči jsem to vždy zavřel. Povedlo se i skórovat.

Dá se z tohoto utkání něco vzít pro mistrovské zápasy Fortuna národní ligy? Začínáme již nyní v pátek…Určitě pozitivizmus! A dali jsme i sedm branek, takže to. Hlavně první poločas nám v Kostelci ukázal směr, kterým se můžeme vydat. Rychlá hra po stranách, rychlé přenesení hry na druhou stranu … To nám fungovalo i celou přípravu a od toho se můžeme odrazit i do ligy. Tím bychom mohli své soupeře přehrávat.

Vracíš se po půlročním hostování v Sokolově. Jak se těšíš? Jsem moc natěšený, protože doma je doma. Je jen škoda, že tu bude druhá liga. Je však jen na nás, abychom tu první sem vrátili, pak ji udrželi a hlavně postavili nový stadion. Za pár let by mohla být v Hradci liga pravidelně a třeba i evropští soupeři.