Čtvrtá prohra v řadě: MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:2

30. 4. 2017   |   Redakce
Trenérské duo Frimmel, Pilný udělalo oproti poslednímu utkání dvě změny v základní sestavě. Od prvních minut vyběhl na městském stadionu v Karviné Jakub Chleboun a také Tomáš Jirsák. Na straně domácích chyběl z důvodu zranění Jan Šisler, Votroci se v nedělním duelu museli zase obejít bez potrestaného Tomáše Malinského.

Za příjemného jarního počasí začal Hradec aktivně, vypracoval si hned dva rohové kopy, ale k přímému ohrožení domácí branky nedošlo. I dále byl míč častěji na kopačkách Votroků a ve 20. minutě přišla obrovská možnost na vstřelení úvodní branky utkání. Domácím fotbalistům nevyšel ofsajd systém a Dan Trubač se ocitl v samostatném úniku. Sám před Laštůvkou však mířil pouze vedle branky, tohle byla velká škoda!

Bohužel hned o dvě minuty později šla Karviná do vedení. Dressler na pravé straně poslal míč na bránu Radima Ottmara a kulatý nesmysl k překvapení všech skončil v hradecké bráně, 1:0. Studená sprcha pro Votroky. A bylo ještě hůře. Ve 25. minutě vypálil kanonýr Budínský z dobrých 27 metrů, brankář Ottmar vyrazil pokus do břevna a následný smolný odraz znamenal vedení domácích již 2:0.

Karviná byla rázem při chuti, nebezpečná byla především hlavička Wágnera. Fotbalisté Hradce Králové se ale nevzdávali a snažili se o vstřelení kontaktní branky. Pokus Pavla Černého z větší dálky se ještě neuchytil. Nicméně ve 37. minutě krásně odcentroval Ladislav Martan na vzdálenější tyč, kam si zaběhl Honza Mudra a nekompromisně rozvlnil karvinskou síť, 2:1.

I do druhé půle vstoupil lépe Hradec, hned z toho byla další slibná možnost. Povedený centr Chlebouna mohl zakončit v malém vápně Pavel Černý a následně i Milan Černý, Karviná se s velkým štěstím ubránila. V 55. minutě se Votroci dočkali zaslouženého vyrovnání. Opět u toho byl výborně hrající Ladislav Martan, jenž se individuálně prosadil a tvrdou střelou na zadní tyč nedal Laštůvkovi žádnou šanci, 2:2.

Po ztraceném dvoubrankovém vedení se snažila Karviná o rychlou odpověď. Nebezpečné byly především pokusy střelce Budínského, ale hradecká defenziva byla pozorná. V 66. minutě se však přeci jen podařilo svěřencům kouče Jozefa Webera strhnout vedení na svou stranu. Po centru Eismanna sklepl Wágner balon na Kalabišku, který ve skluzu dorazil do hradecké sítě, 3:2.

Skvělé zákroky domácího gólmana Jana Laštůvky byly k vidění o pár chvil později. Nejprve vyrazil dvě střely aktivního Milana Černého, následně do poloprázdné brány zakončoval střídající Vlkanova, ale vytoužené vyrovnání z toho nebylo. Domácí ochozy roztleskal zkušený brankář i v 78. minutě, kdy do protipohybu hlavičkoval Jakub Chleboun, Laštůvka s vypětím všech sil vyrazil. Všechny naděje na bodový zisk Votroků vzaly za své v 89. minutě, kdy se po ose Kalabiška, Wágner prosadil druhý jmenovaný a stanovil tak konečný stav na 4:2.

Hradečtí si tak připisují čtvrtou prohru v řadě a v tabulce zůstávají na sestupové patnácté příčce.

MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Branky: 22. Dressler, 25. Budínský, 66. Kalabiška, 89. Wágner – 38. Mudra, 55. Martan. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Boček. ŽK: 68. Jovanović – 24. Jirsák, 84. Mudra. Počet diváků: 3 913.

Sestavy: MFK Karviná: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál (79. Weber), Hošek, Eismann – Budínský, Janečka (57. Jovanović) – Dressler, Panák, Kalabiška (90+1. Holík) – Wágner.

FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Martan, Jirsák (75. Pázler), M. Černý (81. Žondra), Janoušek, Trubač (72. Vlkanova) – P. Černý.