Bod jsme si nezasloužili, přiznává Pavol Bajza

13. 8. 2023   |   FC Hradec Králové
Hradečtí tahali v duelu s Baníkem za kratší konec provazu. Akcie klubu z města pod Bílou věží držel ve hře Pavol Bajza, brankář Votroků v první půli dvakrát vychytal bývalého spoluhráče Kubalu a odolával všem náporům Ostravy až do 90. minuty. Nakonec však dvakrát kapituloval a po zápase tak nemohl být spokojený.

Pavle, v utkání s Ostravou jste dlouho odolávali, přesto nakonec odjíždíte bez bodu…
Chtěli jsme dobře bránit, ale dopředu jsme toho moc neukázali. Baník byl jednoznačně lepší celý zápas. První poločas jsme nějak ustáli, doufal jsem, že bude nějaká šance ve druhé půli. Ale my si prakticky ani nevypracovali střelu na bránu. Pak dostaneme hloupý gól v 91. minutě, kdy máme míč na jejich polovině, kde jejich akci můžeme přerušit. Potom si to Tanko hodí kolem třech hráčů… To jsme zase měli přerušit na půli hřiště a byl by pokoj. V závěru jsme to už museli otevřít, bylo to vabank a my dostali gól na 2:0 z brejku. Ale myslím, že Baník byl tentokrát jednoznačně lepší a my si tu prakticky nezasloužili ani ten bod.

Filipu Kubalovi jsi zneškodnil dvě šance v prvním poločase…
Tak se Strikym (Filipem Kubalou) jsme si ze sebe utahovali skoro celý týden, jsme dobří kamarádi. Říkal, že mi dá gól, tak jsem odpověděl, že určitě ne. Jsem rád, že mi to proti němu vyšlo, ale nestačilo to ani na bod, což je špatné.

Stačil ti už něco říct v průběhu zápasu?
Byl takový nervóznější, v poslední minutě už jsem ho nepoznával, když byl na hřišti, tak na mě křičel, abych nezdržoval. Byl už nervózní, takže jsem měl radost, když šel dolů, že mi ten gól nedá.

Co zlepšit, abyste sbírali body nejen doma, ale i venku?
Potřebujeme být víc sebevědomí, měli bychom hrát jako doma s Budějovicemi, prostě musíme útočit, nemůžeme čekat na to, kdy dostaneme gól. Naše začátky zápasů jsou hrozné – na Slavii, v Plzni i doma s Budějovicemi. Je nutné si na to dát pozor a připravit se na Zlín.