Rezerva prohrála v Zápech 0:5

13. 8. 2023   |   Melánie Moníková
Ve druhém kole ČFL vyrazili hráči rezervy hradeckého FC na půdu Záp. Utkání se středočeským celkem Votrokům nevyšlo, v první půli inkasovali tři branky a ve druhém dějství tahali z vlastní sítě další dva balóny. Sami se prosadit nedokázali a soupeři podlehli zřetelně 0:5.
2. kolo, neděle 13. 8. 2023, 17:00

SK Zápy

5:0
3:0

Branky: 15. Zbrožek, 24. Kocourek, 32. Kubů, 73. Kavalír, 90+1. Zoubek.
Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Zoufalý.
Žluté karty: nebyly uděleny.
Diváci: 150.

SK Zápy:

Řehák – M. Jelínek, Duben, Stropek, Woitek (80. Tarasjuk), Súkenník, Zbrožek (73. Zoubek), Kavalír (80. Chrolenok), Petrlák, Kocourek (62. Eliáš), Kubů (62. Turyna).

FC Hradec Králové B:

Zadražil – Hypšman (46. Šípek), Matyushenko, Mahr (77. Zvěřina), Schmoranz (73. Hruška), Mišči (46. Musil), Hlaváč (62. Šimon), Baloun, Kosař, Holovatskyi, Boniš.

Do utkání vstoupily lépe Zápy. V 10. minutě měli Hradečtí k dispozici standardku, nicméně Řehákovu bránu řádně ohrozit nedokázali. Po čtvrthodině hry šli domácí do vedení, když si po rohu Kavalíra naskočil na přední tyči exhradecký Kristian Zbrožek, který hlavou usměrnil míč mezi tři tyče.

Krátce poté měli Votroci příležitost v podobě přímého kopu, ale defenziva soupeře jejich snahu zarazila. Ve 24. minutě domácí své vedení navýšili, když se střelou z dálky prosadil Ondřej Kocourek. Třetí zásah svěřenců Zdeňka Koukala přidal o 8 minut později Matyáš Kubů. Hradečtí tak po první půli ztráceli na Zápy tři branky.

V úvodu druhého poločasu měli Východočeši opět pasáž, kdy soupeře zamkli díky standardním situacím. V 73. minutě však znovu skórovali domácí, tentokrát se prosadil Patrik Kavalír, jenž po centru spoluhráče z levého křídla šikovně zavřel zadní tyč.

V nastavení druhého dějství dali Středočeši výsledku podobu konečnou. Filip Zoubek skóroval krásnou ranou k zadní tyči z hranice velkého čtverce. Hradečtí tak ani ve druhém kole ČFL nebodovali, Zápy je přetlačily výrazným rozdílem – 5:0.