Na úvod přípravy remíza. Sosnowiec si z Opatovic odvezl plichtu 1:1

před 2 dny   |   FC Hradec Králové
Votroci v prvním zápase letní přípravy remizovali s polským týmem. Po půlhodině hry se dostali do vedení, když kvalitní přihrávku Čmelíka zvládl zužitkovat Matěj Koubek. Východočeši po většinu utkání na hřišti dominovali, další šance ale nedokázali proměnit a krátce před závěrečným hvizdem inkasovali po střele Bartosze Snopczyńskiho. Se soupeřem ze Slezska se tak rozešli smírně – 1:1.
přát., sobota 29. 6. 2024, 14:00

Zagłębie Sosnowiec

1:1
1:0

Branky a nahrávky: 32. Koubek (Čmelík) – 81. Snopczyński.
Rozhodčí: Hocek – Beneš, Ježek.
Žluté karty: 84. Uchnast.
Diváci: 463.

1. poločas: Vágner – Čech, Čihák, Spáčil, Čmelík, Kaštánek, Mihálik, Horák, Pudhorocký, Koubek, Vlkanova.
2. poločas: Vágner – Klíma, Kodeš, Holovatskyi, Harazim, Dancák, Pudhorocký, Horák, Juliš, Hais, Pilař.

Zagłębie Sosnowiec:

1. poločas: Siuta – Mielczarek, Suchotskiy, Niewulis, Piatek, Zalewski, Duda, Mularczyk, Zawojski, Agbor, Biliński.

2. poločas: Siuta (60. Kabaka) – Suchotskiy (60. Kurtović), Staniak, Checiński, Duda (65. Zawojski), Pawlusinski, Szostek, Uchnast, Paszczela, Martosz, Snopczyński.

Votroci šli do vedení

Vstup do utkání byl nejlepší pasáží, kterou Sosnowiec v zápase předvedl. Své kvality však předvedl nový brankář Votroků, Matyáš Vágner, jenž stihl rychle vyběhnout proti střele Bilińskiho a následně si poradil také s ránou Suchotskiho, která mířila k zadní tyči. Po ospalém vstupu do utkání se Votroci začali osmělovat a brzy získali herní převahu.

První vlaštovkou byl rohový kop ve 12. minutě. Horákův centr na přední tyč našel hlavu Mihálika, jehož zakončení nepostrádalo razanci, chyběla však potřebná přesnost. Po půlhodině hry pak přišla úvodní branka střetnutí. Dobrou práci odvedl na pravém křídle Čmelík, jenž prudkým přízemním pasem našel na zadní tyči Matěje Koubka, jenž si šikovně odskočil od obránců a svým zakončením nedal Siutovy v brance hostí šanci – 1:0.

Východočeši pak i nadále diktovali tempo hry, jenže prosadit se už nedokázali. Šanci měl například Kaštánek, jehož zakončení zpoza vápna však mířilo nad branku polského týmu. První poločas tak skončil nejtěsnější výhrou Votroků v poměru 1:0.

Sosnowiec udeřil v závěru utkání

Start druhého dějství byl pro změnu jednou z nejpovedenějších pasáží Východočechů. V první šanci se ocitl Hais, kterého k zakončení vybídl Pudhorocký. Střela urostlého útočníka však mířila nad břevno svatyně Siuty. O chvilku později vysunul Dancák na pravém křídle Harazima a gólman polského týmu měl co dělat, aby ránu rychlonohého hráče Votroků vyrazil na roh.

Královéhradečtí fotbalisté se svým tlakem nepolevovali. Další centr do šestnáctky týmu ze Slezska poslal Pilař, jenž na zadní tyči našel hlavu Juliše. Zakončení mladého útočníka však mířilo jen nad břevno branky Siuty. Následně měl další příležitost Harazim, kterém míč na střelu přichystal Pudhorocký. Rána křídelníka Východočechů jen těsně minula pravou tyč svatyně polského týmu.

V závěru tak zahřmělo na druhé straně. Votroci chybovali v rozehrávce a Sosnowiec předvedl rychlý kontr. Na jeho konci obdržel precizní přihrávku Bartosz Snopczyński, proti jehož střele neměl Vágner nejmenší šanci – 1:1. Hradec si v závěru vypracoval ještě jednu loženku, když Dancákův centr vrátil před bránu polského týmu Horák. Harazim však v nadějné pozici branku celku ze Slezska přestřelil, a tak první utkání v sezóně 2024/25 skončilo pro Votroky remízou.