B-tým v posledním zápase roku remizoval s rezervou Dukly 2:2

2. 12. 2023   |   Melánie Moníková, Petr Šatalík | Foto: FK Dukla Praha
Poslední představení v kalendářním roce 2023 má za sebou B-tým Votroků. Na umělé trávě za Malšovickou arénou přivítal rezervu pražské Dukly, kterou v první půli jasně přehrál, přesto musel dohánět jednobrankovou ztrátu, kterou v závěru dějství smazal Hodač. Druhý poločas už byl vyrovnanější a Hradečtí po menší chybě znovu prohrávali. Kalina však zvládl opět vyrovnat, a tak se oba celky rozešly smírně.
přát., sobota 2. 12. 2023, 11:30

Dukla Praha B

2:2
1:1

Branky HK: Hodač, Kalina.

FC Hradec Králové B:

Čábelka (60. Hrnčíř) – Hlaváč, Matyuschenko (46. Holovatskyi), Baloun – Mahr, Hypšman, Schmoranz (46. Kalina), Šimon (46. Zvěřina), Boniš – Hruška (46. Šichan), Hodač (46. Mišči).

Votroci měli jasnou převahu, koncovka však vázla

V úvodních deseti minutách se oba celky dostávaly do provozní teploty a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Pak se však Hradečtí chopili iniciativy a na trávníku zřetelně dominovali. Po centru Mahra z pravého křídla hlavičkoval Hodač nepřesně. Tato akce Východočechy povzbudila a během chvilky se brankář Dukly musel vypořádat s ránou Hrušky na přední tyč i pokusem Matyushenka, který se snažil prosadit po standardní situaci. Strážce svatyně Pražanů však obě příležitosti domácích zlikvidoval.

V 19. minutě šli hráči z hlavního města do vedení, prosadili se ranou z hranice vápna na přední tyč, Čábelka na míč nedosáhl a meruna tak skončila v jeho síti. Úspěch soupeře však Votroky jenom přinutil k ještě větší aktivitě. Schmoranz mohl srovnat hned vzápětí, když po špatné rozehrávce gólmana Dukly loboval vyběhnutého brankáře. Společně s ním však přestřelil také břevno jeho svatyně. Strážce branky hostí pak musel vytěsnit ostrou ránu Boniše na rohový kop.

O chvilku později zakončoval Boniš další akci, když gólman Pražanů centr Mahra pouze vyboxoval a odražený míč cpal na přední tyč zmíněný hráč Votroků. Ke smůle svého celku však mířil nepřesně. Zasloužené srovnání tak přišlo až ve 44. minutě, Hruška posunul balón před vápno Matěji Hodačovi, jenž nádhernou ranou zpoza šestnáctky vymetl pavouky z levého horního růžku svatyně Dukly. Díky jeho zásahu skončil první poločas nerozhodně 1:1.

Srovnání zařídil Kalina

Do druhého dějství vstoupili o něco lépe hosté. Krátce po začátku poločasu se propracovali do pokutového území Hradce, defenziva domácích však jejich první akci k zakončení dojít nenechala. Nicméně ve 49. minutě se Dukla přeci jen dočkala a šla opět do vedení, Čábelka si na střelu na zadní tyč sice sáhl, zastavit ji ale nedokázal. Krátce poté se pokusil o rychlou odpověď Mahr, ale jeho střelu z hranice vápna gólman soupeře lapil.

Hra poté byla poměrně vyrovnaná a ani jeden z týmů si nějakou dobu nemohl vypracovat větší šanci. V závěrečné půlhodině nebyli Pražané daleko od navýšení vedení, domácí obrana si však jejich průnikovou přihrávku do vápna pohlídala. V 71. minutě měli velkou šanci i Votroci, když Baloun poslal přihrávku před bránu a Kalinovi mnoho nechybělo, aby vyrovnal.

V závěru utkání však domácí přidali na aktivitě a ze svého tlaku také vytěžili vyrovnávací branku, když se k míči na pravé straně dostal David Kalina, jenž v osobním souboji přetlačil obránce Pražanů a ostrou ranou poslal balón na zadní tyč – 2:2. Hradečtí se ještě pokoušeli o rozhodující zásah, nicméně žádný z jejich pokusů již další brankou neskončil. Souboj rezerv Votroků a Dukly tak vítěze nenašel.