Statistiky za podzim – držáci Král a Mejdr, střelec Prekop

29. 12. 2020   |   FC Hradec Králové
Ačkoli se to koronavirus snažil překazit, dvanáct podzimních kol ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE proběhlo komplet. Můžeme se proto před koncem roku za první částí sezony ohlédnout a podívat se blíž na to, jaké statistiky v nich Votroci nastřádali.

NEJSTARŠÍ A NEJMLADŠÍ

Když v 71. minutě prvního zápasu doma s Vlašimí vystřídal Denis Donát Jana Mejdra, stal se ve věku 18 let, 11 měsíců a 13 dní nejmladším hráčem, který na podzim černobílý dres oblékl. Obdivuhodné je to, že si pak vybojoval místo v základní sestavě, zasáhl do všech 12 zápasů. Téměř o generaci starší je Radim Ottmar, který na konci listopadu doma proti Ústí nad Labem nastoupil ve věku 36 let, 11 měsíců a 14 dnů. Nejstarší hráč Votroků pak odchytal posledních pět zápasů podzimu.

ŽELEZNÍ MUŽI MEJDR A KRÁL

Do všech dvanácti zápasů na podzim zasáhla čtveřice Votroků: kromě zmíněných Mejdra a Donáta ještě Erik Prekop a Filip Novotný. Nebýt zranění v posledním zápase doma s Varnsdorfem, stal by se Mejdr také jednoznačným železným mužem, takhle mu v počtu odehraných minut patří druhé místo za Janem Králem, byť druhému jmenovanému chybí jeden zápas. Pokud jde o počet utkání, nejmenší herní vytížení měli Daniel Procházka (3 zápasy/53 minut), Denny Samko (4/42) a Jakub Šípek (4/93).

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ – PREKOP A ZÁVIŠKA

Nejlepším střelcem Votroků za podzim se stal Erik Prekop s pěti přesnými zásahy. K nim přidal slovenský forvard jednu asistenci a se šesti kanadskými body je také nejproduktivnějším hráčem. Stejný počet bodů za góly a asistence, tedy šest, má Jan Záviška – ten svůj přínos rozdělil rovnoměrně (3+3) a „stačilo“ mu 550 minut. Oba nejproduktivnější hráči mají taky shodný počet vítězných gólů: dva (Prekop v Třinci a v Blansku, Záviška s Chrudimí a na Žižkově). Nejlepším asistentem je se čtyřmi finálními přihrávkami Pavel Dvořák.

NEJTRESTANĚJŠÍ VOTROCI

Jen dva hradečtí hráči nasbírali na podzim čtyři žluté karty, kvůli nimž museli nebo budou muset jeden zápas vynechat: Otto Urma a Michal Leibl. Ten přidal ke čtyřem žlutým jako jediný Votrok na podzim ještě i červenou kartu, proto na začátku jara vynechá hned dvě utkání. Podstatnou část podzimu odehráli bez napomínání Denis Donát (861 minut bez ŽK), Jan Záviška (550), František Čech (430) a Jiří Kateřiňák (311).

hráč ŽK ČK
Michal Leibl 4 1
Otto Urma 4 0
Jakub Rada, Petr Kodeš 3 0

BRANKÁŘI

Do sezony vstoupil jako jednička Patrik Vízek a dařilo se mu – kromě divokého zápasu v Jihlavě (4:3) dostal jen po gólu v Táboře a v Třinci, vychytal čtyři čistá konta. Po Třinci ho v bráně kvůli zranění vystřídal Radim Ottmar a rovněž on si vedl dobře. Ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních pustil za svá záda jen po jednom gólu, v posledním kole se dočkal čistého konta.