Kategorie U17 ovládla svou soutěž tři kola před jejím koncem

31. 5. 2024   |   Vojtěch Vrba
Skvělý úspěch zapisují dorostenci U17, kteří si dokázali již tři kola před koncem soutěže zajistit první místo a zisk cenné trofeje. V předehrávce 38. kola sice svěřenci Josefa Vlčka podlehli pražské Slavii 1:5, v následném střetu s Motorletem si ale výhrou 3:2 zajistili prvenství v domácí soutěži.

Votroci prožívají skvělou sezónu. Pocit z porážky okusili pouze dvakrát, v obou případech se Slavií Praha. Nejdelší série bez porážky naopak čítá čtrnáct zápasů. Nejvyšší gólový rozdíl zaznamenali Hradečtí v rámci předehrávky 37. kola s Viktorií Žižkov, kdy svého soupeře deklasovali 11:1. Výborné výkony ale předvádí již od začátku soutěže, kdy v hlavním městě přehráli pražskou Spartu 2:0. Nejlepším střelcem Východočechů je Vojtěch Polák, který má na kontě třicet přesných zásahů.

Zlaté utkání sehráli Východočeši na stadionu Motorletu Praha. Po prvním poločase se zdálo, že pod Bílou věží si na trofej budou muset hráči ještě počkat. Skóre ale v rozmezí tří minut dorovnal Daniel Václavík a finální zásah přišel ve čtvrté nastavené minutě, kdy titulové oslavy odstartoval svou trefou Tomáš Poděbradský

Celý ročník hodnotí hlavní trenér kategorie U17 – Josef Vlček.  Vítězství v soutěži byl od začátku náš týmový cíl a jsme rádi, že máme jistotu už tři kola před koncem. V podzimní části jsme dlouho dotahovali náskok Teplic, ale zlomový moment přišel právě na půdě tohoto soupeře, kde jsme dvě kola před koncem podzimu vyhráli a tím se posunuli na čelo tabulky. Jaro se pro nás od začátku vyvíjelo příznivě, když jsme zvládali drtivou většinu zápasů, a naopak nejbližší soupeři ztráceli.
Důležité je, že jsme dokázali vyhrát soutěž za přispění téměř třiceti hráčů. Po podzimu se do kategorie U18 posunulo pět hráčů, jeden hned do U19. Naopak šanci z U16 dostalo osm hráčů, z nichž se pět usadilo v kádru nastálo. Je to pro nás příslib do budoucnosti a taky závazek k další práci. Mementem by pro nás mělo navždy zůstat utkání na Motorletu, které definitivně rozhodlo o titulu, kdy jsme otočili zápas, ve kterém jsme ještě v 75. minutě prohrávali 0:2. Emoce, které následovaly po rozhodujícím gólu v nastavení, by měly být vzpruhou pro nás pro všechny a motivací k práci, protože přesně pro takové chvíle fotbal děláme,
hlásí lodivod dorostenců U17.

Na slova trenéra navazuje kapitán týmu – Patrik Pěnkava. „Řekl bych, že sezóna se nám povedla velmi slušně, jelikož jsme za celou soutěž prohráli jen dvakrát. Hodně zápasů jsme dokázali vyhrát i větším rozdílem, jiné byly těžší. Jsem ale strašně rád za to, že jsme titul dokázali vyhrát, nebylo to nic lehkého. Zároveň se k tomu nesmíme příliš upínat, není to Mistrovství světa. Musíme tvrdě pracovat dál, není na místě usnout na vavřínech,“ hlásí opora dorostenců kategorie U17.