Datum: 26.9.2017, tým FCHK: , zdroj: Radek Musil

Branky: Galbavá Lenka 2, Nedvědová Nicole 2, Rybínová Aneta

Voříšková - Holcová T., Grimová, Šafaříková, Holcová K. - Tomášková, Hegrová, Minářová, Zemanová - Slezáková, Pražienková
Střídaly: Jarochová, Repiská, Kácovská, Sirůčková

IMG_5467.JPG

Hodnocení:
V sobotu nás čekal zápas na Spartě a byli jsme zvědaví, jak se dokážeme popasovat s takto kvalitním týmem. Očekávaný úvodní nápor se dostavil. Většinu akcí vedl soupeř po pravé straně. Dvakrát nás podržela výtečně Amálka Voříšková. Když už to vypadalo, že jsme z nejhoršího venku, tak domácí udeřili. Ve 14. minutě Amálka vyběhla na centr s úmyslem vyboxovat míč, ale ho nezasáhla a Lenka Galbavá otevřela skóre. Po špatné rozehře jsme nezajistili střed hřiště a ve 20. minutě Aneta Rybínová zvýšila na 2:0. Po druhém gólu jsme byli aktivnější a měli jsme častěji míč na kopačkách. Druhá půle z naší strany byla herně povedenější, i když jsme inkasovali o gól více. Branku soupeře jsme ohrožovali sporadicky. Největší šanci měla Nikola Pražienková, která šla sama na branku. Bohužel mohla jít ještě blíže k brance, unáhlila se střelou, která zamířila doprostřed sparťanské svatyně. Týna Holcová v pokutovém území dle mého názoru čistě skluzem odkopla míč na roh. Domácí útočnice přes ni přepadla a rozhodčí odpískl penaltu. Amálka však míč za svá záda z pokutového kopu nepustila.
Dle mého názoru jsme měli být ve hře odvážnější. V pondělí jsme hráli proti Novému Městu v okresním přeboru. Většinu zápasu jsme se museli bránit. Přesto jsme se snažili míče odebírat konstruktivně se snahou jít do následné kombinace. To se nám v Satalicích moc nedařilo. Tudíž se minimálně dostávaly míče po zemi k útočnicím. Pokud šel balón vzduchem, měly naše útočnice menší postavy malou šanci na úspěch proti urostlejším obránkyním domácích. Nedařilo se nám po delší čas držet míč, abychom otupili tlak soupeře. Sparta je pořád výkonnostně nad námi, což se dalo čekat i vzhledem k věkovému složení týmů. Přesto si myslím, že jsme schopni s nimi sehrát vyrovnanější partii. Doufejme, že to dokážeme v domácím prostředí na umělce Malšovického stadiónu v posledním podzimním kole. Nyní nás čekají dva klíčové duely v boji o postup do první čtyřky.