FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Datum: 11.9.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - Ženy - A tým, zdroj: Radek Musil

Branky: 20. Pražienková Nikola, 38. Tomášková Adéla

Sestava FC HK: Voříšková – Sirůčková, Šafaříková, Grimová, Zemanová – Holcová T., Hegrová, Minářová, Holcová K. – Jarochová, Pražienková

Střídaly: Tomášková, Kácovská, Kroulíková

Musil Radek, trenér FC HK: Na první ligové utkání jsme museli cestovat do Teplic na půdu nováčka soutěže. O soupeři jsme měli minimum informací. Věděli jsme, že domácí budou fyzicky vyspělejší. Byl jsem zvědavý, jak se projeví na našem výkonu dlouhé cestování a brzké vstávání. Po úvodním oťukávání se několik minut více hrálo na naší polovině. I kluzký terén nám dělal potíže. Naštěstí jsme se osmělili a hru vyrovnali. Bylo vidět, že na naší straně je větší fotbalová kvalita. Dělaly nám problémy urostlejší hráčky kapitánka Rezková a zejména Zemanová. Ta dvakrát po pravé straně se dostala do dvou šancí. Jednou ji vychytala Amálka Voříšková a podruhé míč minul naši tyčku. Ve 20. minutě se měnilo skóre. Po povedené akci se prosadila Nikola Pražienková.  Před poločasovým hvizdem nám mohla vnést klid na kopačky Jana Hegrová, která šla sama na branku. Bohužel místo umístěné střely zvolila razantní zakončení a domácí svatyni přestřelila.

Po změně stran pohotově zakončila Adéla Tomášková, ale domácí gólmanka byla na místě. To se naštěstí jen zastřelovala. V 38. minutě její střela si už našla cestu do sítě. První start Áďy v lize a hned se mohla radovat z gólového úspěchu. Pro domácí studená sprcha a nám se s dvoubrankovým náskokem hrálo lépe. Jsem rád, že jsme nepřipustili zdramatizování zápasu. Mohli jsme i vítězství zvýraznit. Nevyužili jsme zaváhání domácí gólmanky a míč do opuštěné branky jsme nedostali. Jana Hegrová ze střední vzdálenosti dobře zaměstnávala brankařku.

Dnes jsme podali bojovný výkon. Chyběla mi větší lehkost ve hře. Vím, že dokážeme lépe kombinovat. Věřím, že s odehranými zápasy se to zlepší. K lepší rozehranosti nám pomůže i naše působení v okresním přeboru starších žáků. Defenzíva pracovala dobře. Zdá se, že je dobré řešení složení stoperské dvojice a posunutí Jany do středu zálohy. Jsem rád, že jsme úvodní duel proti nevyzpytatelnému soupeři zvládli. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Příští týden musíme potvrdit body doma s Libercem.

FC Hradec Králové - RYCHLE K CÍLI: ZDE
(Veškeré informace o ženském a dívčím fotbalu FC Hradec Králové ženy na jednom místě!)