FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:5 (0:1)

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 26.10.2017, tým FCHK: , zdroj: Radek Musil

Branky: Křivánková Andrea 2, Rakouská Natálie, Tenkrátová Denisa, Huvarová Dominika

Sestava FC HK:
Voříšková – Jarochová, Grimová, Šafaříková, Holcová T. – Zemanová, Slezáková, Tomášková, Minářová, Pražienková – Hegrová
Střídaly: Sirůčková, Novotná, Holcová K., Repiská, Kácovská

Radek Musil, trenér FC HK: V dalším kole ligy jsme na domácím hřišti přivítali doposavad neporaženého lídra ligy Slavii Praha. Zápas začal očekávaným scénářem, převahou soupeře. Slavie se snažila pr��nikovými přihrávkami a náběhy za obranu ohrozit naši branku. Jedinou branku v prvním poločase jsme paradoxně inkasovali střelou zpoza pokutového území. Na rozdíl od zápasu se Spartou jsme dokázali obranu Sešívaných zaměstnat a dokonce donutit k chybám. Nevyužili jsme špatného vyběhnutí slávistické brankářky a míč mířící do opuštěné branky nešel mezi tři tyče. Jana Hegrová se ocitla sama před gólmankou, ale nedokázala umístit míč k tyči a trefila ji. Natka Minářová běžela sama na branku a byla ze zadu podkopnuta. Z prvního poločasu jsem měl dobrý pocit.

Do druhé půle jsme vstupovali s vědomím, že soupeř bude chtít, co nejdříve utkání rozhodnout. Chtěli jsme hlavně neinkasovat a případně zkusit své štěstí na druhé polovině hřiště. Bohužel hned v 37. minutě Slavie šla do vedení 0:2 po akci po pravé straně. To nám dost uškodilo. Ostatní přesné zásahy soupeře byly hloupé. Při čtvrtém gólu jsme dle mého názoru dobře vystavili hráčku do ofsajdu, ale rozhodčí byl jiného názoru. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Slušel by utkání příznivější výsledek pro nás. Od propadáku s Pardubicemi se v poli herně zlepšujeme. Stále máme velký prostor na zlepšení a musíme chtít víc. Je potřeba více hrát kombinačně, zlepšit důraz, herní disciplínu a koncovku. Pokud chceme mít proti takto kvalitnímu týmu šanci, prvním předpokladem úspěchu je vysoká efektivita v zakončení. V loňském ročníku Slavie o třídu dominovala lize mladších žákyň. Je zajímavé, že i přes tuto skutečnost letos v sestavě soupeře se objevuje většina hráček ročníku 2003 ne z mistrovského kádru.

FC Hradec Králové - RYCHLE K CÍLI: ZDE
(Veškeré informace o ženském a dívčím fotbalu FC Hradec Králové ženy na jednom místě!)