SK Slávia Praha vs. FC Hradec Králové 1:0 12.2.2017

Datum: 12.2.2017, tým FCHK: , zdroj: Roman Flídr

Lucy Lůca Pavlíčková, Kačka Nosková, Barča Flídrová (78'Barča Maršíková), Káťa Škorpíková, Martina Kijonková (60'Zoja Sedláčková), Terka Portychová, Terka Ličmanová, Zuzana Dostálová, Karolína Lošanová (52'Pavlína Pěrušková), Veronika Tomášová (70'Hana Lelková).

Zimní náročná příprava se vyplatila:
100_4219.JPG

Hodnocení:

Ani ve druhém utkání jara na venkovním hřišti se nám nepodařilo uhrát body, i když jsme od nich nebyli vůbec daleko. Hráčky přistoupily k utkání zodpovědně a od úvodní minuty o každý míč tvrdě bojovaly. Soupeř měl opticky míč více na svých kopačkách, kde my jsme se snažili hrát ze zataženějšího bloku a hrozit nebezpečným a rychlým přechodem do útoku. Což se nám i dařilo, když jsme se ocitli jako první v gólové příležitosti po rychlé kombinaci a nepřesném zakončení Zuzky. Soupeřky jsme se snažili nepouštět na dostřel naší branky, což se nám i dlouho dařilo, ale bohužel přišla 20', kdy se seskupilo několik chyb a nezdařených odkopů z velkého vápna. Míče se zmocnila hráčka Slávie Komárková a podařilo se jí přesně zakončit 1:0.
I přes nepříznivý výsledek se naše děvčata do poločasu snažila o korekci výsledku, když se v dobré příležitosti ocitla 2x Zuzka, následně Porty a Škorpi, ale gól se nedostavil. Ke konci poločasu nám docházely síly a tak nás soupeř přitlačil na naší polovinu a také si vytvořil dvě dobré gólové příležitosti, se kterými si bravurně poradila Denča.
Druhý poločas začal neurovnaně z obou stran, s častými přerušeními a fotbalem nevalné úrovně. Postupem se hra zlepšila, ale odehrávala se pouze mezi vápny obou týmů a gólové příležitosti nepřicházely ani na jedné straně. Ke konci zápasu jsme změnili rozestavení se snahou o změnu nepříznivého stavu, hráčky makaly až do poslední minuty, ale gólu jsme se nedočkali. Těsně před koncem nás postihla ještě jedna nepříjemnost v podobě zranění Báry F., tak ji přejeme brzké uzdravení.
I přes nepříznivý výsledek jsem byl s nasazením a přístupem všech hráček v tomto utkání spokojen. Pevně věřím, že pokud děvčata přistoupí k dalšímu utkání stejně zodpovědně jako k tomuto, tak příští týden s Brnem budem již bodovat.

Napsali o nás na Facebooku:
Eva Hrušková: Prohra o gól je vždycky krutá, určitě by si holky bod zasloužily.. Ale když budou hrát takhle dál, tak i ty body určitě přijdou! 😀

FC Hradec Králové - RYCHLE K CÍLI: ZDE
(Veškeré informace o ženském a dívčím fotbalu FC Hradec Králové ženy na jednom místě)